MANA vánoční cukroví

Vánoce se kvapem blíží. Ač jsou to svátky založené na tradicích a tradičních receptech, není na škodu experimentovat i v tomto období. Vyzkoušejte famózní ořechové cukroví, které má jednu přidanou hodnotu. V této dobrotě byste totiž mouku hledali marně, místo ní obsahuje MANU a je tak zdravější alternativou klasického cukroví. V MANĚ najdete všechny vitamíny, minerály, vlákninu a další živiny, které tělo potřebuje.

Na výrobu MANA ořechů, budeme potřebovat:

150 g MANA prášku

100 g rostlinného tuku

½ balíčku pudinkového prášku

50 g třtinového cukru (rozmixovat na moučkový cukr)

100 g mletých ořechů (nejlépe vlašské)

Dřeň z jednoho vanilkového lusku

30 ml MANA oleje

 

 

 

Nejprve smíchejte všechny sypké ingredience. Následně přidejte rostlinný tuk, dřeň z vanilkového lusku a MANA olej. Z této směsi vypracujte těsto. Ideálně takové, aby se co nejméně lepilo. Poté ho nechte alespoň hodinu odpočinout v lednici. Až bude těsto uleželé, naplňte jím formičky na ořechy. Pečte 10 – 13 minut na 160 °C. Ale pozor, každá trouba je jiná. Důležité je, aby byly ořechy upečené „do zlatova“.

Tip: Hotové ořechy slepte burákovým máslem. Budete překvapeni, jak krásně zvláční.  A pokud si chcete extra dopřát, namočte je do rozpuštěné čokolády, a poté obalte drcenými ořechy či kokosem.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář