Máte 10 minut? Namíchejte si vlastní masku se zázračným účinkem.

Vyčarujte si snový maskový zábal – většina ingrediencí bude z vaší ledničky, samotnou masku umícháte během chviličky. Naneste jednou týdně na předem vyčištěný obličej pleťovým mlékem a nechte deset minut působit, zklidněte, oživte nebo očistěte  svoji pleť. Všechny masky následně šetrně opláchněte z obličeje studenou vodou. A nezapomeňte: Chraňte si oční partie!
Banánovo-tvarohová maska pro suchou pleť.
Potřebujeme: 1 čerstvý banán, 1 polévkovou lžíci tvarohu a 1 lžičku jojobového oleje umíchejte v kaši.

Heřmánkovo-mléčná maska pro všechny typy pleti
Namočte hrst heřmánkových květů do 75ml teplé vody a přikryté nechte 20 minut luhovat. Ohřejte a přimíchejte 1 polévkovou lžíci otrub a 1/2 lžíce medu.

Medovo-tvarohová maska pro mastnou pleť.
Smíchejte 1 polévkovou lžíci netučného tvarohu, medu a citrónové šťávy se 2 lžícemi čerstvého mléka.

Rozmarýnová maska pro pórovitou pleť
Potřebujeme: 1 čajovou lžičku rozmarýnu přelijte 1 polévkovou lžící mléka a  naneste na pleť.
II. recept:  Smíchejte 3 polévkové lžíce netučného tvarohu s 1/2 čajové lžičky slunečnicového oleje a polévkovou lžící otrub.


Citrónovo-koňaková maska pro bledou a zsinalou pleť
Promíchejte 1 šálek mléka, 1 čajovou lžičku citrónové šťávy a 1 čajovou lžičku koňaku, ohřejte a vlažné naneste na pleť.

Maska z ovesných vloček pro suchou pleť
Jeden a půl polévkové lžíce ovesných vloček smíchejte se třemi lžícemi mléka. Zahřívejte a míchejte tak dlouho, dokud nevznikne hladká kaše.  Ještě teplé naneste na pleť (pozor kaše by měla by to být  jen tak teplá, aby vás nespálila). Nenechávejte na tváři déle než 10 minut. Zbytek masky nejprve setřete papírovým kapesníčkem a až poté omyjte vodou.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář