Medové perníčky

Perníčky jsou jedno z prvních druhů vánočního cukroví, které nám na Vánoce provoní domov skořicí, badyánem, hřebíčkem a medem. Peče se s předstihem, aby mohlo do Štědrého dne hezky změknout. Perníčky nejsou nikterak složité a jejich vykrajování zabaví i naše děti.

Ingredience:
Cukr moučka – 100 g, hřebíček – lžička, jedlá soda, máslo – 30 g, med – 5 lžic, mouka hladká – 350 g, skořice – lžička.

Cukr utřeme s vejci, přidáme změklé máslo, koření, sodu, část mouky a propracujeme. Postupně na válu vpracujeme i zbytek mouky, tak aby těsto bylo vláčné a nelepilo, nesmí být příliš tuhé. Těsto zabalíme do mikrotenové folie a necháme v lednici odpočinout 2-24 hodin.

Na pomoučněný vál vyválíme z těsta placku silnou asi 4 cm a můžeme se dát do vykrajování rozličných tvarů. Perníčky poskládáme na plech s pečícím papírem a potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme ve středně vyhřáté troubě do zlatova. Perníčky sundáme z plechu a necháme vychladnout. Druhý den se můžeme pustit do zdobení.

ZDOBENÍ:
Utřeme bílky s moučkovým cukrem a trochou šťávy z citronu, tak aby vznikla kompaktní vláčná hmota. Perníčky můžeme jen namazat a posypat barevnými cukrovými vločkaminebo ozdobíme pomocí cukrářského kornoutku s nejmenším nástavcem.

Recepty na další vánoční recepty naleznete na webové stránce www.tradicnirecepty.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář