Mistrovství v přípravě bramborového salátu

Jiří Babica bude šéfem poroty, která vybere letošního Mistra ČR v přípravě bramborového salátu

Sedmý ročník tradičního Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu se ve středočeském Mratíně uskuteční už tuto sobotu. Jeho vítěz mimo jiné obdrží i titul Mistra ČR, letos dokonce v kategorii junior a v kategorii senior. O tom, kdo se letošním mistrem stane, rozhodne porota, v jejímž čele coby předseda usedne známý kuchař Jiří Babica.
Tříčlenné týmy z celé republiky se do malé obce u Prahy sejdou tradičně o první adventní sobotě. Každý tým poté před zraky poroty a veřejnosti umíchá dvě kila oblíbené vánoční přílohy a porotu nechá zhodnotit její originalitu, vůni, chuť, vzhled a celkový dojem. V čele poroty usedne svérázný kuchař Jiří Babica.
Letošní ročník je v pořadí již sedmý, a tak organizátoři s napětím očekávají, čím bude ten letošní výjimečný. „Každý rok nás soutěžící něčím překvapí. Navzdory tomu, že se jedná o vyloženě profesní klání, na kterém se scházejí amatérští i profesionální kuchaři z celé republiky, už dvakrát za sebou titul vyhrál veterinář z Jeseníku,“ vysvětluje ředitelka mistrovství Alena Syslová.
Mimo to bývají všichni přítomní překvapeni také tím, čím je možné salát dochucovat.

 

 

Kromě oliv a česneku se tak setkali třeba s medem nebo čokoládou. Jména letošních Mistrů ČR budeme znát tedy už tuto sobotu. „Letos bude titul udělován ve dvou kategoriích, jelikož složení týmů je již několik let věkově natolik rozdílné, že je třeba tuto skutečnost akceptovat a rozdělit soutěžící na dvě věkové skupiny,“ doplňuje ředitelka salátového mistrovství.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář