Můj polštář, moje doma

Rozveselte svůj domov vlastnoručně vyrobeným polštářem. Skandinávský motiv je v kurzu a výroba tohoto doplňku je jednoduchá.

 

 

 

Potřebujeme:

–          bílý bavlněný polštář

–          pravítko

–          tužku

–          nůž

–          1 bramboru

–          barvu na textil

–          štětec pro nanášení barvy

–          vykrajováno

–          ubrousek na případné otření barvy


Pomocí vykrajována a nože vyrobíme dvě bramborová razítka s motivy křížku a kolečka.

 

Na polštáři vytvoříme pravítkem a tužkou osnovu, podle které budeme tisknout.

 

Můžeme vytvořit buď motiv piškvorek (zkuste si zahrát sami se sebouJ ), nebo kříž použít svisle otočený a tisknout ho jako znaménko plus. Záleží to pouze na Vás a Vaší fantazii. Vynechané čtverce dodají výslednému motivu také zajímavý dojem.


 

Barvu nechte dostatečně zaschnout (dle návodu na balení barvy, nejlépe cca 6 hodin) a poté zažehlete. Po vyprání pomocných čar máte hotovo!

Když nemají své „doma“

Bohužel ne každý z nás má domov. Ženy z azylových domů ve Vsetíně a Oseku se však rozhodly svou situaci změnit a aktivně vyrábí předměty, které symbolizují domov a díky jejich prodeji si přivydělávají při svém pobytu v azylovém domě. Klíčenky v podobě andělíčka a papu  vyrábí v rámci projektu Made By, finanční gramotnost pro ženy v azylových domech. Tento projekt realizuje Nadace Terezy Maxové dětem ve spolupráci s o. s. Otevřená budoucnost, a to díky podpoře Citi Foundation. Produkty si můžete koupit prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem.

 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář