Muži vidí ženy mnohem krásnější, než ony samy sebe

Dove průzkum Pravda o kráse ukázal, že muži vidí ženy mnohem krásnější, než ony samy sebe

Kosmetická značka Dove si vzala pod drobnohled vnímání krásy českých žen. Průzkum Pravda o kráse se realizoval ve dvaceti zemích světa a průběhu letošního června se uskutečnil také v České republice. Mimo jiné zkoumal, jak nás vidí muži. Výsledek? Jsme pro ně krásné!  

Každá to známe. Z časopisů i billboardů se na nás dívají dokonalé ženy. Když se pak na sebe podíváme do zrcadla, máme tendenci být až příliš sebekritické. Nejen to se pak negativně odrazí na našem sebevnímání. “Honíme se za vlastní představou dokonalosti, kterou ale nikdy nedoženeme,” komentuje vztah žen ke kráse koučka Lenka Černá.

 

Odbočme tedy z této slepé uličky a vyberme si jinou cestu, takovou, ve které samy sebe a svou krásu budeme podporovat. “Náš vztah k vlastní kráse se formuje již v dětství a je odrazem toho, jak nás vnímali dospělí. Není to ale konečný stav, je možné na něm pracovat a změnit ho,” dodává Lenka Černá. Důkazem toho, že opravdu nevypadáme tak špatně, jak si myslíme, jsou názory mužů.

 

 

Z průzkumu Pravda o kráse vyšlo, že zatímco Češky samy sebe dokážou popsat jako krásné pouze v 1 % případů, muži to vidí zcela jinak. 23 % by svoji partnerku popsalo jako krásnou, nádhernou či ohromující! Každá čtvrtá žena by se pak ohodnotila pouze jako “průměrná”, to ale o své partnerce řeklo pouze 5 % mužů.

 

To, že jsou muži mnohem pozitivnější je zřejmé i z jejich sebehodnocení. 42 % mužů se ohodnotilo jako zdravě sebevědomí. A jak jsou na tom ženy? Nebude to nejspíš velké překvapení, ale takto se ohodnotilo pouze 25 % z nich.

 

A co se ženám na sobě líbí nejméně?  Více než polovina žen (55 %) uvádí, že nemají rády své břicho. Čtvrtina z nás (24 %) negativně hodnotí zadek a každá pátá si pak nemůže najít pozitivní vztah k nohám a bokům. Naopak nejradši na sobě mají oči (52 %), vlasy (35 %) a úsměv (35 %).

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář