Návod zdarma: Pletený propínací svetr se šňůrkami

Velikost: 38

Spotřeba: 1200 g pletací příze MONTANA odkaz na přízi,  jehlice č. 5,  8 knoflíků.

Použité vzory:
vzor I.:  2 hladce, 2 obrace

vzor II.: rýže 1.řada – krajové oko * 1 hladce, 1 obrace *  krajové oko

2. řada – krajové oko * 1 hladce, 1 obrace * krajové oko

3. řada – krajové oko * 1 obrace, 1 hladce * krajové oko

4. řada – krajové oko * 1 obrace, 1 hladce * krajové oko

vzor III.: hladce po líci i rubu

vzor IV.: dle rozkresu 1.

vzor V.: dle rozkresu  2.

 


Zadní díl: 
Začínáme na 107 ok a pleteme vzorem I. do výše 9 cm. a dál pokračujeme vzorem IV. do celkové výšky 44 cm. Vždy po upletení 3 cm spleteme na každé straně 2 oka. Dál pleteme 6 cm vzorem III. do výšky 50 cm (na jehlicích máme 91 ok). Dále pleteme vzorem V. na prostřeních 59 okách. Zbylá oka po stranách (každé straně 16) pleteme vzorem II.. Pokračujeme rovně do celkové výšky 68 cm, kde ujímáme pro průramky postupně na každé straně 3, 2 a 3 x 1 oko, na zbylých okách pokračujeme až do celkové výše 88 cm, kde ujmeme pro ramenní švy z každé strany 3 x po 7 okách a zbylá oka uzavřeme najednou.

Přední díl: Začínáme na 50 a pleteme stejně, jako ½ zadního dílu. Ve výšce 68 cm ujmeme pro průramek postupně 3, 2 a 3 x 1 oko, na zbylých okách pokračujeme až do celkové výše 78 cm. Zde vypracujeme výstřih tak, že ujmeme 7, 3, 2 a dále po 1 oku, až nám na jehlici zůstane 21 ok. Pokračujeme do celkové výšky 88 cm, kde ujmeme pro ramenní šev 3 x  7 ok.

Druhý přední díl pleteme zrcadlově. Pozor * copánkový vzor (V.) je levá a pravá část (A, B).

Rukáv: Začínáme na 50 ok a pleteme vzorem I. do výšky 12 cm. Dalších 17 cm pleteme vzorem III. a dále pak celý rukáv doplétáme vzorem II. Při pletení přidáváme od lemu vždy po 2 cm po 1 oku na každé straně. V celkové výšce 45 ujmeme pro rukávovou hlavici z každé strany 4, 3, 2 a dál po 1 oku, zbylých 10 ok uzavřeme najednou.

Kapsa : Na jehlici nahodíme 20 ok a pleteme vzorem II. do celkové výšky 12 cm, dál ještě 3 cm vzorem I., práci volně uzavřeme.

Dokončení: Sešijeme ramenní švy, postranní a rukávové švy a vsadíme rukávy. Na jehlici nahodíme oka kolem výstřihu a pleteme vzorem III. do výšky 22 cm a volně uzavřeme. Na jehlici nahodíme oka levého předního dílu a límce a pleteme vzorem I. do výšky 5 cm. Volně uzavřeme.

Na jehlici nahodíme oka pravého předního dílu a límce a pleteme vzorem I. (rovnoměrně vypracujeme 6 dírek pro knoflíky) do výšky 5 cm. Volně uzavřeme. Smotáme šňůry ze čtyřnásobné příze (na konce šňůry zhotovíme střapce – asi 20 nití délky 20 cm přeložíme a omotáme jednoduchou přízí, navlékneme na konce šňůry a znovu omotáme přízí) a přišijeme na lem límce.

Další šňůru provlékneme v úrovni pasu. Přišijeme kapsy a knoflíky. Příze Montana výrobce Toptex

Vzory IV a V rozkreslení (po kliknutí na obrázek se Vám otevře v novém okně zvětšený nákres obou vzorů):

 

Pošlete nám svůj návod  s fotografií a použitým vzorem na rukavice, šálu, čepici či svetřík. Za každý uveřejněný návod zašleme kupón na nákup spodního prádla v našem partnerském obchodě Venive.cz www.venive.cz  ve výši 150,-Kč

Na Vaše návody a nápady se těšíme  vendulka@pritelkyne.eu

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář