Navštěvuji kurz hubnutí! Jaká byla 1.lekce?

Od pátku navštěvuji místní kurz hubnutí. Scházíme se jednou týdně na 2 hodinky společné behaviorální terapie a ihned poté máme 1 hodinu Aqua Aerobicu. Mé první dojmy ze setkání s lidmi s podobným problémem jsou vesměs pozitivní. Většina z nás se přihlásila do tohoto kurzu především proto, že potřebují podporu druhých (a samozřejmě chceme zhubnout).

Kurz se skládá z 12ti lekcí a o každé této lekci se vám budu snažit napsat co nejvíce užitečných informací. Má první rada však zní: NEHUBNĚTE SAMI

1.lekce
Na začátku první lekce jsme vyplnily (byly jsme tam jen ženy) krátký dotazník ohledně výšky, váhy, zdravotního stavu, již vyzkoušených diet a především našem konkrétním cíli: kolik bychom si přáli zhubnout.
Vzhledem k tomu, že při své výšce 162 centimetrů vážím 79,8kg a má nejnižší váha před dětmi byla 57kg, napsala jsem po zvážení jako svůj cíl, dostat se na váhu 60kg. Samozřejmě vím, že se mi toho nepodaří dosáhnout v tříměsíčním kurzu, avšak kurz vidím především jako možnost nastartovat své hubnutí, co se mi za poslední tři roky samotné nepodařilo.

Během povídání s ostatními ženami vyšlo najevo, že každá z nás vidí v jídle tu pravou slast, možnost se odreagovat, že po jídle se cítíme šťastnější, a také že jídlo jsme povýšily nad mnohé jiné zásadnější věci. Rády vaříme a naši muži jsou zvyklí na domácí stravu. Pocit, že nejsem jiná než ostatní ve mě umocnil touhu nebýt na to sama. Protože s kurzistkami si mohu o všem, týkajícím se mých nezdarů i naopak úspěchů v hubnutí, popovídat.

Jaké jsme dostaly úkoly na první týden:

1. Zapisovat si vše co sníme, bez toho abychom jídlo jakkoliv omezovaly – máme psát každý drobek co dáme do pusy a spolkneme a to tak, že napíšeme v kolik hodin jsme začaly jíst, kde jsme se u toho nacházely a co jsme u toho dělaly, kdy jsme jídlo ukončily a jakou jsme bezprostředně předtím a potom měly náladu.

2. Pokud nepijeme 3l tekutin (byla doporučena korunní, zelený čaj, ráno pro očištění voda ochucená citrónem) tak zvýšit svůj příjem, a to postupně, každý den přidávat  několik dcl – to znamená, že pokud jsme byly zvyklé vypít 1l tekutin, zkusíme přidat první den např. 200ml, druhý den 300ml a tak dále, dokud nedosáhneme alespoň 2,5-3l na den.

3. Máme začít s pohybem – to znamená: pokud jsme dosud cvičily především na sedačce u televize, tak teď se máme začít hýbat, každá dle dispozic – což znamená, že já, která mám problémy s páteří, budu chodit na delší procházky a budu cvičit na rehabilitačním míči, který se konečně potěší, neboť dosud jsme o něj převážně doma zakopávali.

4. Vypsat vše co hubnutím získáme (např. hezčí postavu, budeme sebevědomější, budeme si moci koupit nové oblečení, budeme se cítit lépe po zdravotní stránce, kamarádky nám budou závidět… no prostě co na tom bude pozitivní) a na druhou stranu, co tímto hubnutím ztratíme (např. nebudeme již moci jíst bezmyšlenkovitě čokolády u televize, budeme se muset “omezit”…apod.)

Po tomto společném povídání (terapii) následovala hodina Aqua Aerobicu – mohu vřele doporučit, netušila jsem totiž, že se člověk může ve vodě pořádně zapotit.
Pokud chcete začít s Aqua Aerobicem (který je velmi vhodný pro ty, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní nebo lidi kteří mají problémy se zády, chtějí třeba cvičit, ale pohyb jim například u klasického aerobiku působí spíše další bolesti), nezapomeňte si sebou vzít vodu, protože i při cvičení ve vodě potřebujete hodně pít.

Tak to je z první lekce asi vše a informace o další lekci se pokusím napsat za týden. Držte mi palce ať to vydržím.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář