Okamžitá úprava pomocí letních cibulek v květináčích

Když přijde čas na posezení venku, váš balkon a terasa jsou přesně tam, kde chcete být. V této roční době se stávají prodloužením vašeho obývacího pokoje. A jejich proměna na malou barevnou rajskou zahradu – s letními cibulkami v květináčích – je rychlou úpravou. Květinové cibulky zde mohou kvést od půlky května a stačí na to jedno odpoledne. Pak se můžete posadit, odpočívat a užívat si tyto ohromující květiny.

10 nejlepších květinových cibulek v květináčích
Letní cibulky v květináčích jsou v létě kvetoucí cibulky, které pěstitelé zasadili do kultivačních květináčů a nechali je vyrůst do velikosti dospělých rostlin. To znamená, že nemusíte čekat, až letní cibulky nakonec vytvoří své první květy, jelikož tyto rostliny jsou již nakvetlé. Zbývá jediné a to zasadit je do pěkného truhlíku. Výsledek? Okamžitá změna balkonu nebo terasy, kterou si můžete hned začít užívat. Ale které letní cibulky v květináčích si vybrat? Vytvořili jsme seznam deseti nejlepších.

 1. Jiřina
 2. Begónie
 3. Lilie (Lilium)
 4. Kala (Zantedeschia)
 5. Dosna (Canna)
 6. Kalokvět (Agapanthus)
 7. Letní hyacint (Galtonia)
 8. Snědek (Ornithogalum)
 9. Habešský mečík
 10. Chocholatice dvoubarevná (Eucomis)

Péče o letní cibulky v květináčích
Nenapadá nás jednodušší způsob, jak přidat barvu na váš balkon nebo terasu, než pomocí letních cibulek v květináčích. Za trochu snahy si můžete užívat záplavu květin po celé léto. A aby se vám to určitě povedlo, jednoduše sledujte tyto rady:

 • Truhlíky nebo květináče musí obsahovat otvory ve spodní části, aby mohla odtéct přebytečná voda.
 • Na dno květináčů vložte pár střepů, aby nedošlo k ucpání odtokových otvorů.
 • Letní cibulky se budou cítit jako doma v teplém slunečném místě; dejte jim jejich místo na slunci a nechte je skutečně vyniknout.
 • Dávejte jim dostatečně často napít vody.
 • Odkvetlé květiny občas z rostlin odštípněte, aby mohly rostliny pokračovat v kvetení.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář