Padají vám vlasy? Máte poničené konečky? Porádíme co s tím!

Vypadávání vlasů a jiné problémy s vlasy

Problémy s vlasy mohou mít četné formy. Nejčastější je vypadávání vlasů, mastné a křehké vlasy, lupy a rozštěpenost.

Co vašim vlasům škodí?

Fyzické zatížení – vlasy reagují velice citlivě na mechanickou zátěž jako nošení helmy, nadměrné vysušování ručníky, ale také na teplotní zátěž dlouhodobým fénováním. Stejně škodlivé pro vaše vlasy je nadměrné sluneční ozařování a studený vítr.

Špatná péče o vlasy – kdo pečuje o zplstnatělé vlasy tím, že je češe drátěným kartáčem, ten se nesmí divit, pokud mu vlasové kořínky slábnou a mazové žlázy začnou produkovat více mazu. Naproti tomu se vlasy každodenním mytím nepoškodí, protože moderní šampony jsou jemné.

Medový zábal na lámavé vlasy.
Přísady: 2 polévkové lžíce oleje z pšeničných klíčků, 1 lžíce medu, 1 lžíce vinného octa
Použití: všechny přísady smíchejte, vmasírujte do předem navlhčených vlasů. Přikryjte hliníkovou nebo plastikovou fólií, nechejte asi 30 minut působit, pak vlasy vypláchněte vlažnou vodou. Povrch vlasů bude vyhlazený, vlasy dostanou krásný lesk.

Smetanová kůra na poničené vlasy.
Přísady: 2 polévkové lžíce sladké smetany, 1 čajová lžička potravinového oleje, 1 čajová lžička citrónové šťávy
Použití: všechny přísady důkladně smíchejte, vmasírujte do předem navlhčených vlasů, přikryjte plastikovou fólií a nechejte 15 minut působit. Nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Křen proti lupům.
Přísady: 1 kořen křenu
Použití: cely kořen nakrájejte na kousky a nechejte vařit 30 minut na středním ohni. Potom přeceďte a vývar uschovejte v čisté lahvi. Každé dva dny masírujte vývarem pokožku hlavy. Křen obsahuje sloučeniny síry, které podporují růst buněk a usmrcují škodlivé baterie.

Vejce a pivo – obklad pro lesk a hedvábnost vlasů
Přísady: 1 vejce, 50 ml piva
Použití: vejce s pivem důkladně rozšlehejte, navlhčete vlasy vodou, pak na ně rozetřete vejce s pivem, vlasy přikryjte plastikovou fólií a hlavu zaviňte ručníkem. Nechejte 30 minut působit a pak důkladně umyjte vlažnou vodou.

Octová koupel pro lesklé vlasy.
Přísady: 2 polévkové lžíce sušeného lopuchového listu, 250 ml vody a 1 litr jablečného octa
Použití: lopuchový list vařte 30 minut ve vodě, přeceďte, vývar smíchejte s octem. Tato lázeň by se měla nechat 5 minut působit po každém mytí vlasů.

Octová lázeň proti vypadávání vlasů.
Přísady: 100 ml vinného octa, 1 polévková lžíce kopřiv, 1 polévková lžíce březového listí
Příprava: všechny přísady smíchejte a nechejte v uzavřené nádobě při pokojové teplotě luhovat. Potom dobře přeceďte. Oplachujte si tímto vlasy po každém mytí.

Zdroj: Jak se léčit vhodnou stravou, www.knihy.cpress.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář