Pečujte o zničené vlasy a vlasy bez lesku! Jak?

První zmínky o využití rostlin mají svoje prameny v dobách starých Sumerů, v starověké Číně a Egyptě. Theophratstus (“otec botaniky”, který popsal 500 rostlin v díle Historia plantarum) a Hippokrates tvrdili, že v přírodě existují řešení sloužící k léčení většiny nemocí.

Poté co Paracelsus zavedl do praxe syntektická léčiva, chemická léčba zaujala v 17.století dominantní místo před rostlinou terapií. Až v 19.století odmítajíce lékaři používané drastické metody léčení, začal Samuel Thompson využívat na léčení rostlinné preparáty. Ve 20.století znovu odhalili výjimečný potenciál rostlin, který začali uplatňovat i díky nejnovějším technologiím získávání rostlinných extraktů.

Pro regeneraci zničených vlasů a vlasů bez lesku je nejlepší Chininovník s B komplexem!

Něco málo o rostlině:
Chininovník je stálezený 30 metrů vysoký strom, jehož domovem je Jižní Amerika. Roste v horách v nadmořské výšce 1000 až 3500metrů. Sbírá se kůra z mladých kmenů a větví, která se suší na slunci nebo ve speciálních sušárnách.
Na získání chininu se využívá surovina, která má podobu trubiček či žlábků v délce do 50cm. Většina nasbírané kůry se využívá k získávání alkaloidů. Kůra obsahuje alkaloidy, zejména chinin a jiné látky podobné struktury.

Účinky:
Vodně glykolový extrakt z kůry chininovníku (např. druhu Chinchona succirubra Pav.) obsahuje tonizující alkaloidy.
Chininovník spolu B komplexem oživuje vlasové cibulky. Extrakt, díky stimulaci krevního oběhu v povrchových vrstvách pokožky vlasové části hlavy, působí i proti vypadávání vlasů.  Zabezpečuje ideální podmínky na zesílení a regeneraci zničených vlasů.

Zdroj: Ozone laboratories

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář