Pleť a vlasy v zimě? Dopřejte jim více péče!

Tak už je to zase tady, opálení z dovolené se loučí s naším obličejem a pleť se vysušuje teplým vzduchem radiátorů a chladným větrem, který nás při každém kroku ování.
Abyste vypadali i v zimním období svěže, vyplatí se věnovat vlasům a pleti více pozornosti.

Střídání chladného vzduchu zvenku a vytopeného vzduchu uvnitř má za následek velmi rychlé vysoušení pleti, která je pak křehká a citlivá.  Vyměňte proto svůj denní krém, který máte pro letní měsíce za krém, který dodá pleti  výživné látky. Také pro podzimní a zimní měsíce se doporučuje používat krémy s UV filtrem, aby se zabránilo tvorbě  vrásek.
Večer používejte ošetřující noční krém, který může být klidně trochu mastnější. V noci  totiž pleť  vstřebává výživné látky mnohem lépe než během dne.

Mnoho lidí trpí v zimním období suchou pletí. Chraňte proto kůži v tomto období tělovým mlékem pro suchou pleť. Při extrémně vysušené pleti můžete do svého pleťového mléka přidat pár kapek jojobového oleje. Nezapomínejte namazat i nohy, neboť zde je kůže v zimě obzvlášť suchá. Hýčkejte své nohy nejprve příjemnou koupelí a poté si je důkladně nakrémujte



Pokud chcete své pleti dopřát ještě lepší péči a zároveň se uvolnit, naneste na ni pečující pleťovou masku. Tu nemusíte nezbytně hned kupovat, ale můžete si jí vyrobit doma – z přírodních přísad.

Pleťová maska pro studené roční období:
Půlku avokáda (oloupaného) rozmačkejte vidličkou a přidejte 1 lžíci jojobového oleje, jablečného octa, medu a piva, dobře promíchejte. Masku naneste na vyčištěný obličej a dekolt a nechte 15 minut působit.
Poté zbytek masky otřete žínkou a opláchněte vlažnou vodou. Po této proceduře ještě pleť  lehce nakrémujte.

Zabránit suchému vzduchu
Zabraňte vysoušení vzduchu v místnosti, ve které se zdržujete delší dobu, zde pomohou zvlhčovače vzduchu, které upevníte na topení, také klima v místnosti mohou vylepšit živé květiny.

Vyzbrojeni na cesty
Chraňte svoji pleť pře mrazem a předcházejte rozpraskaným rukám. Nezapomínejte si před opuštěním bytu s sebou vzít rukavice, zabalte si taky krém na ruce a své rty natřete balzámem na rty, nejlépe se osvědčuje klasický jelení lůj.

Tak pokud jste dobře připraveni, můžete s přehledem čelit zimě a mrazu.

 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář