PLETENÍ NÁVOD ZDARMA: Šedý svetřík s 3/4 rukávem

Velikost:     38

Spotřeba:   400 g pletací příze HAWAI, jehlice č. 3,5;

zdroj návodu: www.toptex.cz

 

 

 

Použité vzory:

vzor I.:    1. ř.: krajové oko * 2 obrace, 3 hladce * 2 obrace, krajové oko

  1. ř.: jak se jeví
  2. ř.: krajové oko * 1 oko nahodit, 3 oka splést hladce, 1 oko nahodit * 2 obrace,

krajové oko

  1. ř.: jak se jeví

Tyto 4 řady stále opakujeme

vzor II.:  dle rozkresu ……..

vzor III.:  lícový žerzej (líc hladce, rub obrace)

 

Zadní díl:  Začínáme na 119 okách vzorem I. Po upletení 6 cm pokračujeme vzorem II. do celkové výšky 35 cm.  Zde ujmeme na každé straně pleteniny postupně 3, 2 a 5 x 1 oko pro průramky a pokračujeme do celkové výšky 55 cm. Práci rozdělíme na poloviny a vypracujeme výstřih tak, že postupně uzavřeme 10, 5 a 2 x po 1 oku, Zbylá oka uzavřeme najednou. Stejně dopleteme i druhou polovinu výstřihu.

Přední díl:  Pleteme stejně jako zadní díl, ale v celkové výšce 42 cm rozdělíme práci na poloviny a ujmeme pro výstřih postupně 5, 4, 3, 2 a 3 x po 1 oku. Na zbylých okách pleteme dál do výše 57 cm a oka volně uzavřeme. Druhou polovinu dopleteme zrcadlově.

Rukáv: Začínáme na 61 ok, pleteme vzorem č. I. do výšky 6 cm. Dál pokračujeme vzorem II. a současně přidáváme vždy po upletení 2 cm na každé straně po 1 oku. V celkové výšce 27 cm vytvarujeme rukávovou hlavici tak, že postupně ujímáme vždy na každé straně 3, 2 a dál po 1 oku, až nám na jehlici zůstane 10 ok, která volně uzavřeme.

Dokončení: Sešijeme jeden ramenní šev a oka kolem výstřihu nahodíme na jehlici. Upleteme 4 cm vzorem I. a volně uzavřeme. Sešijeme druhý ramenní šev (i s lemem), postranní švy a všijeme sešité rukávy.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář