PLETENÍ NÁVOD ZDARMA: ZELENÝ SVETR

Velikost:    38

zdroj návodu: www.toptex.cz

Spotřeba:  650 g pletací příze KATEŘINA,  jehlice č. 3,5

 

Použité vzory:

vzor I.:   rubový žerzej – líc obrace, rub hladce

vzor II.:  proužkový vzor – 1. ř. (rubová): kraj. oko * 5 hladce, 1 obrace * 5 hladce, kraj. oko

  1. ř. (lícová): kraj. oko * 5 obrace, další oko upleteme tak, že podebereme o jednu řadu níž a oko (přes 2 nitě) upleteme hladce * 5 obrace, kraj. oko;
  2. a 2. řada se stále opakuje, po upletení 8 řad posuneme pletený proužek do středu mezi oka předchozího vzoru. Takto pleteme dalších 8 řad, postavení proužků střídáme.

Zadní díl:  Začínáme na 96 ok, pleteme 4 řady hladce po rubu i líci a pokračujeme vzorem II. do celkové výšky 38 cm, zde ujmeme pro průramky 3, 2 a 4 x po 1 oku, dál pokračujeme do celkové výšky 57 cm. Tady uzavřeme z každé strany postupně 3 x po 7 okách a zbylá oka volně uzavřeme najednou.

Přední díl:  Pleteme stejně jako ZD, pouze v celkové výšce 55 cm vypracujeme výstřih tak, že od středu práce na každou stranu (použijeme pomocnou jehlici) ujmeme postupně 10, 3, 5 x 1 oko a v celkové výšce 57 cm ujmeme pro ramenní šev  3 x po 7 okách. Druhou polovinu výstřihu dopleteme stejně.

Rukáv: Začínáme na 40 ok, pleteme 4 řady hladce po rubu i líci a pokračujeme vzorem II. do celkové výšky čtyř proužků, současně vždy po 2 cm přidáme na každé straně po 1 oku a dál pokračujeme vzorem I.. Ve výšce 40 cm ujímáme pro rukávovou hlavici z každé strany postupně 3, 2 a dál po 1 oku, až nám na jehlici zůstane 10 ok, která uzavřeme najednou.

Dokončení: Sešijeme jeden ramenní šev, oka výstřihu nahodíme na jehlici, upleteme 4 řady hladce po líci i rubu a oka velmi volně uzavřeme. Sešijeme druhý ramenní šev, postranní švy a všijeme rukávy.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář