Po pravidelném tréninku nezapomeňte na masáž

Zárukou úspěchu není jen poctivé cvičení ale i pravidelná relaxace. Lidé si často neuvědomují, že jejich svaly potřebují čas na uvolnění a regeneraci. Důkladné protažení svalů a správně provedená masáž napomáhá odvést ze svalů vodu a látky, které při cvičení vznikají a organismus zatěžují. Trvá-li trénink šedesát minut, pak protažení svalů je vhodné věnovat dohromady alespoň dvacet minut a jednou za dva týdny si zajít na vhodnou masáž.

 

„Po cvičení jsou doporučovány zejména odvodňovací, ale také relaxační zahřívací masážní techniky. Ty nejlépe napomohou svalům k rychlejší regeneraci,“ říká Petra Kellerová, vedoucí masérů v Balance Clubu Brumlovka. „Každá masáž by měla trvat minimálně 60 minut, aby mohl masér věnovat dostatek času všem namoženým partiím,“ dodává Petra Kellerová.

 

Masáže pomáhají uvolňovat i přetížené svaly, které trpí díky nezdravému životnímu stylu a především sedavému zaměstnání. Zde se musí zohlednit zdravotní stav klienta a přizpůsobit typ masážní techniky, abychom odstranili pocit ztuhlosti a bolestivosti daných partií.

 

Odvodňovací masážní techniky

 

Manuální lymfodrenáž

Jedná se o jemnou masážní techniku bez oleje s odvodňujícími, detoxikačními a imunizačními účinky. Je prováděna malým tlakem na lymfatický systém kůže a podkoží na celém těle. Manuální lymfodrenáž podporuje vstřebávání tkáňové tekutiny, čímž odstraňuje otoky a odvádí přebytečnou vodu a škodlivé látky z tkání, zrychluje tok lymfy a její filtraci v uzlinách.

 

Shiatsu masáž

Shiatsu je celostní metoda péče o zdraví. Jde o systém masážních technik původem z Japonska ovlivňující tělo, mentální i emocionální rovnováhu člověka. Provádí se v pohodlném oblečení na futonu. Pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí terapeut do pohybu energii v akupunkturních drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla.

 

Zahřívací masážní techniky

 

Lávové kameny

Teplo z nahřátých vulkanických kamenů proniká do těla až tři centimetry hluboko, čímž uvolňuje, prohřívá a masíruje přetížené a ztuhlé svaly. Je to velmi oblíbená a příjemná technika, jelikož lávové kameny pomáhají odstraňovat blokace a též účinně rozproudit energii v těle.

 

Rašelinové zábaly

Bahenní zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly a uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby.  Otevírá póry, zjemňuje kůži, zbavuje odumřelých buněk a zlepšuje krevní oběh. Rašelinové bahno se užívá k léčení onemocnění kloubů.

Více informací na www.balanceclub.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář