Podzimní květinová inspirace – Přírodní pohoda

Baví vás obdělávat zem vlastníma rukama nebo péct domácí chléb? Není to nic divného, je to přirozená reakce na moderní hektickou dobu, která s sebou přináší stres a vypětí.

Toužíme pak mnohem více po jednoduchosti, odpočinku, zdraví a přírodě. Dáváme přednost autentickým, neuhlazeným produktům s přirozeným vzhledem.
Neměli bychom ale zaměňovat touhu po nostalgii se zkostnatělostí a staromódností! V podzimní inspiraci Folk Design (v překladu Lidové vzory) nám jde o svěží, moderní prostředí okořeněné správnou dávkou folklóru.

Přední úlohu v květinové inspiraci Folk Design hraje lilie. V aranžmá se pracuje s prvky typickými pro zemědělství, například trávou, pšenicí a ovocem. Je v nich udržována rovnováha mezi přírodními a lidovými barvami, jako jsou červená, bílá, žlutá a růžová. Kombinuje se celá škála neutrálních přírodních tónů s výraznými barvami, pastelové a tlumené barvy se přidávají jako akcenty.


Krása vyrůstá nejen ze země, ale zajímavé věci nacházíme i pod povrchem. Odtud také pochází obsah této výrazné vázy – červené brambory. Podzimní scenérii vytváří kombinace květin, plodů a zeleně.

Tvary kytic jsou velmi rozmanité – většinou se odvíjí od použitého materiálu. V této inspiraci platí, že materiály jsou určující více než tvary. Robustní, venkovský vzhled kytic nejlépe vynikne v masivních nebo nostalgických vázách. Moment překvapení spočívá v zakomponování moderních prvků.

V interiérech se vyskytují přírodní a romantické materiály, jako jsou dřevo (neupravené a nenatřené), zinek, plech, cín, smalt, keramika s hladkou i drsnou texturou, juta, kůže a různé šňůrky.


Kolik různých barev, vůní, tvarů a druhů můžete zamíchat do jedné kytice? V tomto ohledu usiluje aranžmá vcelku úspěšně o rekord. Výsledkem je luxusní svazek květin, který vám okamžitě zvedne náladu.

LILIUM: ČISTOTA A ELEGANCE
Lilie je odolná květina výrazného, venkovského, avšak zároveň i elegantního vzhledu. Představuje styl a úroveň, ale také čistou a opravdovou radost. Její prostý tvar lze označit za téměř rustikální. Lilie svojí velikostí, čistotou a kořeněnou vůní navozuje pocity, po nichž zákazníci touží – uvolněnost a radost.

ASTER: NOSITEL NONŠALANTNÍ NOBLESY
Maličké květy astry vyvolávají představu lučního kvítí a stejně uvolněnou náladu. Připomínají nám typické venkovské zahrádky a v kyticích ve stylu Folk Design vypadají nádherně, jakoby byly právě natrhané na záhonku. Astra si zachovává svůj charakter ve všech dobách.

CARTHAMUS: ODOLNÝ A SPOLEHLIVÝ
Světlice je kompaktní květina s divoce vyhlížejícím olistěním, která se pěstuje už odedávna. Do aranžmá přispívá poněkud rozčepýřeným vzhledem, který je pro Folk Design ideální. Její poupata postupně mění barvu ze žluté na oranžovou. Je pozoruhodná i tím, že se dříve používala k barvení tkanin. Má tedy vlastní lidovou tradici!

GLADIOLUS: MODERNÍ VENKOVSKÝ STYL
Nostalgická květina, která nám okamžitě připomene vesnickou zahrádku a snadno se začlení do venkovského stylu. Svojí délkou a nádherně tvarovanými květy různých barev vyzařuje sebedůvěru. Mečík proměňuje kompaktní, staromódní biedermeierovské aranžmá v moderní venkovskou kytici.

SCABIOSA: JEMNÉ TÓNY
Hlaváč má oblý, čistý tvar květu, který příjemně kontrastuje s často poněkud rozháraným květem lilie. Květy jsou maličké a svým nápadným zabarvením vnášejí do kytic barevný náboj. Zajímavé na těchto ježatých polštářcích je, že je lze použít čerstvé i sušené.

Zdroj: Holandská květinová kancelář

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář