Praktické cviky a typy stravy pro bolavá záda.

Se sportem a cílenou “zádovou dietou”, která obsahuje hodně mědi, zinku a vitaminu C, vás může zbavit mučivých bolestí.
Tkáň z vaziva a šlach tvoří korzet našich zad. Abychom je z větší části udržely stabilní a z kolagenem tvořených vláken, jsou pro ně důležitá měď (cukrový hrášek), zinek (dýňová semínka) a vitamin C (petrželka).

Pacienti s nemocnými zády by měli k tomu dbát na vyváženou stravu kyselinovo-zásadité prostředí a místo tučných a produktů bohatých na bílkoviny, jíst spíše více zásaditých potravin jako  jsou celozrnné produkty, ovoce, zelenina a ryba.

Příliš mnoho kyselin se ukládá v kloubech a způsobuje bolesti.

Čtyři jednoduchá cvičení pro zdravý kříž:

1. Lehneme si na břicho, při výdechu lehce nadzvedneme vrchní část těla a nohy. Při cvičení držíme paže v pravém úhlu (ideální je pokud v rukou držíte činky o hmotnosti 500 gramů) 3krát  ruce pomalu napněte dopředu.

2. Položíme se  na zem na záda, pravá ruka je položena na zátylku. Levá ruka je natažena dlaní vzhůru.  8krát pomalu zvedáme pravý loket  k levému kolenu.  Přitom zvedáme vrchní část těla a levou nohu napínáme a při zpětném pohybu pokrčíme. Poté vyměníme strany.

3. Nohy si položíme na židli, ruce máme paralelně s tělem, opět dlaněmi vzhůru. Při výdechu všechno napneme a zvedneme tak,  že se země dotýkají pouze záda. Vydržíme 10 vteřin a ještě jednou zopakujeme.

4. Srolovaný ručník si položíme na zátylek a chytneme jej oběma rukama. Paty tlačíme do země. 8krát při výdechu zvedneme hlavu a hýždě. Pomalu vrátíme zpět, hlavu nepokládáme. Zopakujeme 4krát.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář