Příběhy útulkových hrdinů

Opuštěná Lili a její štěňata

V zimě byla do útulku přivezena droboučká, bílá fenka s pěti štěňátky. Majitelka ji nechala zamčenou v bytě a odjela neznámo kam. Po týdnu sousedé nevydrželi a přivolali policii, která na jejich naléhání otevřela byt. Ve strašném zápachu bylo jedno štěně po smrti, pět hladových a jejich vychrtlá, nešťastná psí máma. V útulku začal boj o život. Štěňátka byla kost a kůže, bříška plná škrkavek, máma bez mléka. Naštěstí byl shodou okolností na cestě dar od příznivců útulku a v něm se nacházelo mimo jiné sušené mléko pro štěňata. Než se podařilo zásilku doručit, štěňata v útulku krmili roztokem glukózy, která zašpinila štěňata, ošetřovatele i celou místnost, ale naštěstí to pomohlo. Štěňata se vzpamatovávala před očima a za pár hodin dostala první mlíčko. Další dny, kdo měl chvilku v útulku volno, krmil je stříkačkou. Máma, která dostala jméno Lili,  začala za pár dnů opět kojit.

Za pár týdnů byla z pěti ubohých hromádek chlupů rozjívená štěňata a máma Lili na ně byla patřičně pyšná. Ona i kluci (Béžovák, Brouček, Flíček, Myšák i Šmudla) postupně našli nový domov.

Nechtěná Elli

Eli se dostala do útulku dost zvláštním způsobem: Do jedné z veterinárních ordinací přijeli majitelé s dogou a přáli si její utracení. Vypadala zdravě, jen zadní nohu měla po starém úrazu trochu vybočenou.

Majitelé uvedli, že je jí dva a půl roku. Veterinární lékař nevěřil svým uším a mladého, zdravého psa jim pochopitelně utratit odmítl. Majitelé ještě chvíli trvali na svém, ale když viděli, že nepochodí, prostě odešli pryč – bez psa. Doga byla odvezena do útulku. Tam dostala jméno Eli a k bydlení největší kotec, který v útulku byl. Vyrobili tu pro ni válendu na dvě matrace, protože se do žádného pelíšku nevešla. Zpočátku se bála naprosto všeho.

Trvalo řadu týdnů, než si zvykla na lidi a na prostředí natolik, že se mohla jít proběhnout alespoň po útulku. Kdo u toho byl, nikdy nezapomene: Útulkem se řítilo šedesát kilo psa a vše, co stálo v cestě, mělo prostě smůlu. Přihlížející lidé se tiskli ke zdi a jen doufali, že to radostné tornádo poběží od nich v dostatečné vzdálenosti. Od toho dne se byla Eli proběhnout každý den. Po
čase se našli ti správní lidé. Rozumní, měli připraveno všechno, co bylo třeba. Hlavně dost trpělivosti a empatie k obrovskému, ale moc citlivému psovi. Po půl roce přišli do útulku na návštěvu. Eli nejevila o ošetřovatele ani o útulek velký zájem, jen si hlídala své nové lidi. A tak to má být, Eli už má opravdový domov, napořád.

„Pomozte naplnit misky v útulcích“. Na základě prodaných výrobků značek Pedigree a Whiskas v období od 15. srpna do 15. listopadu 2013, daruje společnost Mars vybraným útulkům misky plné psího nebo kočičího krmiva. Kampaň tak pomáhá jednotlivým útulkům (více na www.naplntemisky.cz )

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář