Proč nemohou mít některé ženy orgasmus?

Pokazit náladu nedá moc práce
Pach z úst, příliš mnoho slin, nemotorný pohyb kolena, ruky nebo rtů, každá maličkost může ženskou amygdalu opět uvést do chodu, utnout zájem o sex a orgasmus nechat zmizet v nedohlednu.

Špatné zkušenosti z minulosti mohou začít obsazovat ženské mozkové okruhy a vyvolávat pocity studu, trapnosti nebo ztráty jistoty.

Osmadvacetiletá Julie za mnou přišla se slovy, že není schopna dosáhnout orgasmu. Nakonec mi prozradila, že ji v dětství obtěžoval její strýc a tato zkušenost jí sex znechutila. Během milování cítila neuvěřitelnou úzkost – dokonce i se svým oddaným, milujícím přítelem.

Stejně jako Julie zažijí v dětství podobný druh sexuálního zklamání čtyři z deseti dívek, což způsobí, že jejich mozek je stále ovládán obavami. Při setkání se sexem v dospělosti pak nemohou dosáhnout orgasmu. Juliin požitek z milování se zlepšil poté, co podstoupila jak sexuální terapii, tak terapii traumatu. O několik měsíců později mi volala, aby mi sdělila, že měla svůj první orgasmus. Zvláště u žen ovlivní vzrušení jak fyzické, tak psychické faktory.
Žena, která má mnoho povinností, má sklon rozptýlit se věcmi, které zaměstnávají její mozkové okruhy a stojí v cestě sexuální touze. Tři měsíce poté, co získala novou, časově náročnou práci, začala mít další z mých pacientek problémy s dosažením orgasmu. Neměla žádný volný čas na to, aby se s manželem uvolnila, a tak začala orgasmus předstírat, aby nezranila manželovo ego. Tyto starosti a napětí z jejího nového zaměstnání překážely tomu, aby se uvolnila, cítila v bezpečí a aby dovolila amygdale vypnout se. Toto zasahování starostí a napětí do sexuálního uspokojení může být také důvodem, proč mají ženy rády vibrátory.
Vibrátor přiložený na poštěváček ženě často poskytne rychlejší a snazší dosažení orgasmu. Nemusíme si lámat hlavu se vztahem, s mužským egem, jestli nebude moc brzy nebo jak v posteli vypadáme. Další má pacientka – čtyřicetiletá a rozvedená – si tak zvykla na svůj vibrátor, že když se znovu zapletla s mužem, zjistila, že neodvedl tak dobrou práci jako její mechanický přístroj. Nakonec udělala drastické opatření – spálila vibrátor na zahradě, aby se přinutila zvyknout si na skutečný penis.
Ženy se potřebují dostat do nálady. před milováním je musí partner konejšit a hladit a ona se na něj musí přestat zlobit. Hněv jednoho z partnerů je jeden z nejběžnějších důvodů sexuálních problémů. Mnoho sexuologů říká, že pro ženu je předehra všechno, co se stane ve dvaceti čtyřech hodinách předtím, než do ní muž zasune penis. Pro muže je to všechno, co se stane tři minuty předtím. Protože je aktivováno mnoho částí ženského mozku najednou, musí se nejdříve dostat do správné atmosféry odpočinkem a soustředěním se na partnera. To je důvod, proč potřebuje dvacet čtyři hodin na to, aby se správně naladila, a proč je odjezd na dovolenou tak silné afrodiziakum. Dovoluje jí odpoutat se od stresu všedního života.

Takže muži, ano, noste květiny, čokoládu a říkejte sladká slůvka – funguje to. Žena nemůže být na muže naštvaná a zároveň se s ním chtít milovat. A ženy, řekněte svému muži, že jestli má v plánu vás kritizovat nebo se začít hádat v den, kdy doufá, že se mu poštěstí, měl by se znovu zamyslet. Musel by čekat dalších dvacet čtyři hodin, než budete znovu připravená.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář