Recept na horkou domácí čokoládu. Mlsání dovoleno!

Zima se pomalu blíží, večery jsou stále chladnější a delší. Vánoce klepou na dveře. Společnost Manner přichází v pravý čas s receptem jak uspokojit své chutě. „Krémově horkou čokoládu“ – tip společnosti MANNER pro letošní zimu a Vánoce z kvalitní 70ti procentní čokolády Manner lze vytvořit během chvíle.

Již Aztékové pochutinu „chocolat“ označovali za zdroj duchovní moudrosti a energie s afrodisiakálními účinky. Čokoláda byla dlouho považována za lék a ještě na počátku 20. století se prodávala v lékárnách. K žádoucím projevům působení této „dobroty“ na organismus postačí 20g kakaa nebo 15g čokolády denně.

„Pravá čokoláda obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, které kromě tělesné schránky ovlivňují i psychiku,“ uvádí RNDr. Ludmila Oliveriusová, CSc.- odbornice na zdravou výživu. „Fenyletylamin je jednou z nich. Přirozená potřeba fenyletylaminu stoupá při psychickém napětí, například před menstruací nebo při vyčerpání. Fenyletylamin působí silně antidepresivně – zmírňuje pocity strachu a úzkosti. Mimo jiné se jej více vylučuje v mozku zamilovaných,“ dodává Ludmila Oliveriusová.Tato lahodná pochoutka v sobě skrývá také prospěšné látky, a proto není žádoucí, aby ji jinak zdravý člověk vyřazoval ze svého jídelníčku. 150 g balení čokolády Manner obsahuje 6,7 mg vápníku, který je součástí našich kostí a zubů a 0,2 mg železa jehož význam v lidském těle je také zásadní. Je známo, že čím větší procento obsahu kakaa čokoláda obsahuje, tím méně se musíme obávat o svoji linii. A proto s chutí do toho!

Krémově horká čokoláda od společnosti Manner

100 g čokolády Manner – 70% cacao
250 ml smetany ke šlehání
250 ml mléka
špetka skořice
5 lžic medu

Staří Mayové, kteří uvařili hořkou tekutinu jako první, považovali čokoládu za afrodisiakum a s kakaovníkem spojovali řadu rituálů. Dnes si můžete dopřát čokoládový zábal, čokoládovou koupel nebo masáž ve vybraných salonech. Čokoláda zvlhčuje, vyživuje a omlazuje pokožku. Zbavuje pleť vrásek a vrací ji jemnost.

Kvalitní čokoláda společnosti Manner obsahuje 70% kakaa, je vyrobena podle tradiční a originální receptury zakladatele společnosti – Josefa Mannera I. Růžový obal čokolády je inspirován originálním balením z roku 1895.

Děti budou nadšené a nebudou se moci dočkat!

Poklidné zimní večery s hrnkem horké čokolády Vám přeje Manner!

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář