Recept: Pravý velikonoční mazanec

Za úspěchem nejlepších pekařů nestojí pouze talent a kvalitní suroviny. Stejně důležité může být i používané pečící náčiní. Řada Fiskars Functional Form vnáší kreativitu a nové možnosti do každé domácí kuchyně. Náčiní je navrženo mezinárodně oceňovanými designéry za pomoci profesionálních pekařů.
Řadu na pečení Fiskars Functional Form navrhli mezinárodně uznávaní designéři Tobias Wandrup a Jakob Heiberger pro maximální požitek z pečení.
Sada obsahuje čtyři nástroje pro výrobu chutného pečiva:
metličku, lopatku na obracení, váleček a silikonový štěteček.

Během vývoje nástrojů kladli designéři Tobias Wadrup a Jakob Heiberg důraz na vynikající užitnost, tvar, ergonomii, materiály, texturu, trvanlivost a vzhled.

Perfektní pečivo za pomoci ergonomie a funkčnosti

Celá sada pečícího náčiní je k dostání v oranžovo-černé barevné kombinaci, která je pro Fiskars typická. Ergonomické rukojeti zajišťují pohodlný úchop a práci ve správném úhlu.

Například silikonový štěteček můžete nastavit do tří rozdílných poloh. Práce s ním je tedy jednodušší a dobře potřené pečivo je zlatavé a rovnoměrně propečené. Obracečka je rovněž nastavitelná do různých úhlů a její asymetrická hlava potažená silikonem snese teplotu až do 180°C.

Nerezová metlička je rovněž potažena silikonem, který zabraňuje poškrábání povrchu misky. Tvar je navržen tak, aby metlička dosáhla i do okrajů nádob. Váleček na těsto vytvořený po konzultaci s profesionálními pekaři získal několik designérských cen (iF Product Design Award 2010, Red Dot Design Award 2010) a je snem každého pekaře. Povrch válečku je potažen teflonem, je tedy vysoce nepřilnavý a použitelný i na zpracování lepivých těst. Rukojeti válečku jsou umístěny pod úhlem 70 stupňů, stejně jako je tomu u řídítek jízdního kola, umožňují tak pohodlný úchop a práce s ním méně zatěžuje zápěstí. Díky speciálnímu designu rukojetí Vám na uskladnění válečku stačí daleko menší prostor, než je tomu u klasických válečků.

U kuchyňského náčiní Functional Form se setkáte s mnoha inovacemi a unikátními funkčními vlastnostmi, které spolehlivě splní všechny požadavky moderní kuchyně. Otestujte nové kuchyňské náčiní a upečte si pravý velikonoční mazanec!

Pravý velikonoční mazanec

Ingredience:
• 750 g polohrubé mouky
• 375 ml mléka
• 40 g čerstvého pekařského droždí
• 2 žloutky
• 150 g moučkového cukru
• 150 g čerstvého pravého másla
• 2 lžíce rozinek předem namočených v rumu
• 2 lžíce oloupaných a nasekaných mandlí
• nastrouhaná kůra z menšího omytého citrónu (nejlépe bio citrónu)
• 1 lžíce vanilkového cukru (odpovídá 1 ks sáčku)
• špetka soli
• špetka strouhaného muškátového oříšku nebo květu
• 1 vejce na potření mazance
• tuk na vymazání plechu (pečicí papír ušetří práci s mytím plechu)

Postup přípravy:

Prosetou mouku smícháme s moučkovým cukrem, přidáme vanilkový cukr, špetku soli, trochu strouhaného muškátového oříšku nebo květu a jemně nastrouhanou citrónovou kůru.

Na pánvičce si necháme rozpustit máslo.

Kvásek: polovinu dávky mléka mírně zahřejeme, přidáme do něj kvasnice, lžíci cukru, trochu mouky a necháme vykynout. Hotový kvásek přidáme do mísy s moukou.
Ve zbylém mléce rozmícháme dva žloutky a vše přidáme do mísy. Ze směsi vypracujeme hladké těsto, to pak necháme v míse vykynout cca 30 minut. Nakonec do těsta vmícháme nasekané mandle a rozinky a znovu opakujeme proces kynutí.

Z těsta vypracujeme kulatý bochánek, položíme jej na plech, potřeme rozšlehaným vejcem, dozdobíme plátky mandlí a pečeme při 150 °C zhruba 50 – 60 minut.

Zdroj: Fiskars

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář