Recept: Voňavá jablíčka v křehkém těstíčku dle jihotyrolských farmářů

Pro milovníky jablečných dezertů máme v tento čas opravdovou delikatesu. Provoňte si kuchyň jablky a skořicí. Od jihotyrolských farmářů jsme získali recept na vynikající vánoční dezert Apfelkiechl, voňavá a chutná jablka v těstíčku. Ta vás v zimě příjemně zahřejí, protože jsou snězená dříve, než stihnou vychladnout.

Obalená jablka Apfelkiechl

Přísady

4 jablka, špetka soli, šťáva z 1 citrónu, 125 ml mléka, mletá skořice, 2 polévkové lžíce rumu, 12 dkg hladké mouky,  2 vejce, cukr moučka na posypání, fritovací olej.

Příprava

Jablka oloupejte, nakrájejte je na 1 cm silné plátky a jádřince odstraňte. Pokapejte citrónovou šťávou a posypejte skořicí. Z mouky, žloutku, soli, mléka, rumu a ušlehaného bílku připravte těsto. Obalte v něm jablka a na horkém oleji je opékejte dozlatova.   Na závěr posypejte cukrem.

Pokud si chcete užít Jižní Tyrolsko a jeho delikatesy tím nejtradičnějším způsobem, ubytujte se na jedné z 1600 farem organizace Roter Hahn, kde se setkáte mimo jiné s domácími organickými výrobky. Více informací o možnostech ubytování a další recepty naleznete na webu www.roterhahn.cz

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář