Recepty: Grilovaná vepřová krkovice se zeleninou a 3 druhy dresinků: křenový, majonéza a tzaziky

Ingredience (4 osoby): 4 plátky vepřové krkovice, 250 g cherry rajčat, ½ žluté papriky, ½ červené papriky, ½ zelené papriky , 1× jarní cibulka, grilovací koření (nebo koření dle chuti), olej, sůl, pepř

Postup přípravy:
Plátky vepřové krkovice omyjeme a důkladně osušíme, nenaklepáváme. Abychom maso nemuseli nakládat několik dní dopředu, vložíme ho do skleněné nádoby Zepter vacSy zakápneme olejem, prosypeme kořením, osolíme a opepříme dle chuti. Přiložíme víko a třikrát až čtyřikrát vacSy pumpou odsajeme vzduch, aby maso do sebe natáhlo koření.

Rozehřejeme grilovací pánev Zepter tak, aby se šipka indikátoru tepelné regulace nacházela v zeleném poli. Pak maso vložíme na pánev a grilujeme z obou stran. Poté přidáme nakrájenou červenou, zelenou a žlutou papriku, cherry rajčata vcelku, nakrájenou jarní cibulku a pozvolna dogrilujeme společně s masem. Jako přílohu podáváme tmavé a světlé celozrnné pečivo.
 

Dresinky

Křenový

Ingredience: 1× čerstvý křen, 1× červené jablko, sůl, pepř, citron

Postup přípravy:

½ čerstvého křenu a ½ červeného jablka vložíme do misky, lehce rozmixujeme za pomoci nožové hlavy Zepter mixSy, zakápneme citronem a přidáme sůl a pepř dle chuti.

 

Majonéza

Ingredience: 100 ml mléka, olej, ¼ žluté papriky, ¼ oranžové papriky, pažitka, sůl, pepř

Postup přípravy: Do misky přidáme 2 lžíce oleje a 100 ml mléka a vyšleháme s pomocí nástavce na míchání Zepter mixSy. Do hotové majonézy přidáme ¼ žluté papriky, ¼ oranžové papriky, ozdobíme pažitkou a osolíme a opepříme dle chuti.

Tzaziky

Ingredience: 150 ml zakysané smetany , ½ salátové okurky, česnek, sůl, pepř

Postup přípravy: Do misky dáme zakysanou smetanu, okurku nakrájenou na menší kousky, stroužek česneku a rozmixujeme za pomoci nožové hlavy Zepter mixSy. Nakonec osolíme a opepříme dle chuti.

Více na www.zepter.cz více ke grilování najdete v naší kuchařce

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář