Dovolená

Na co si dát pozor při dovolené na horách?

Milovníky zimy, sněhu a sjezdovek sice letošní zima zatím nepotěšila, ale nadšenci lyžování či snowboardingu si vždy najdou cestu, jak strávit čas na zasněžených vrcholcích hor – třeba v zahraničí na ledovci. Patříte i vy mezi vyznavače zimních sportů? Pak pro vás máme pár tipů, na co si dát pozor, aby se z dovolené na horách nestala noční můra.7 […]

Češi ve velkém nakupují dovolené, cestovní kanceláři spadl server

Nákupy dovolených na tzv. First Minute se pro Čechy stávají novým trendem. Zájem o nákup dovolené na léto 2018 překonal všechna očekávání a prvotní vlna zájmu dokonce způsobila kolaps rezervačního systému cestovní kanceláře Blue Style.

[…]

Kolik jsou Češi ochotni zaplatit za vstupné na památky?

100 až 199 korun. Taková je výše vstupného, kterou je většina Čechů ochotná zaplatit za lístek na hrad, zámek nebo jinou památku v tuzemsku. Už tento čtvrtek na ně však mohou vyrazit zdarma, blíží se totiž každoroční Den otevřených dveří památek České republiky. Přes tradičně silné léto, kdy památky navštěvuje nejvíce lidí (78 %), se tak jedná o jednu z posledních příležitostí, kdy lze navštívit české pamětihodnosti před příchodem podzimu. O zvycích Čechů při navštěvování památek poskytla data z průzkumu agentura NMS Market Research. […]

Dovolená na podzim: levnější, barevnější, klidnější

Namísto přecpaných prázdninových pláží krásná přírodní podívaná. Méně turistů, více klidu, nižší ceny a netradiční destinace. Po turistech ze západní Evropy objevují kouzlo podzimních dovolených stále více i Češi. […]

Hitem letošního léta je dovolená v Česku, dobře si vede i Slovensko

Na výběru destinací pro letní dovolenou se letos již tolik neprojevuje teroristické nebezpečí jako loni, Češi spíše hledí na finanční náročnost, ukázala anketa ČSOB s 137 názory. Česko se stane cílovou destinací dovolených pro 41 % respondentů, ať už se chystají na vlastních chatu, do stanu nebo penzionu. 27 % hlasujících stráví dovolenou v blízkém zahraničí. Mimo Evropu se chystá pouze 5 % lidí a 15 % se na dovolenou nechystá vůbec.

[…]

Dovolenkový strašák – cestovní trombóza

Dovolená je pro většinu z nás nejlepší částí roku. Pojí se s ní samé příjemné zážitky, tedy až na jeden.  Nějak se do vysněné destinace musíme dostat. Pokud je to daleko, znamená to hodinové sezení v dopravním prostředku, které je nejen nepohodlné, ale může způsobit i vážné zdravotní komplikace, cestovní trombózu.

[…]

Češi mají studeného počasí plné zuby a prchají do teplých krajů. O 75% více, než vloni

Dramatická situace se v těchto týdnech odehrává na trhu cestovního ruchu. Nepřízeň tuzemského počasí motivovala Čechy k masivnímu úprku do teplých krajů, ve srovnání s loňským rokem se nejen prodalo více dovolených, ale také daleko více se jich již uskutečnilo. Lidé tak nenechávají dovolenou na poslední chvíli, ale snaží se »nahřát si kosti« ještě dříve, než hezké počasí dorazí k nám.

  […]

Jarní prázdniny jsou tady. Inspirujte se našimi tipy, jak si je užít co nejlépe!

Jarní prázdniny jsou ideálním časem pro společnou dovolenou rodičů s dětmi. A co víc, na rozdíl od letních prázdnin, kdy se jezdí především odpočívat k moři, jarní prázdniny přímo vybízí k fyzické aktivitě. Zasněžené hory, na kterých oprášíte sjezdové lyže nebo snowboardy, běžecké stopy, které vyzývají k projížďce na běžkách, nebo třeba zamrzlé rybníky, na kterých si s dětmi užijetespoustu legrace na bruslích. A za krásnou dovolenou nemusíte ani jezdit do ciziny a utrácet desetitisíce. I v Česku existuje řada možností, jak si jarní prázdniny užít naplno. 

[…]

11 nej ze Spojených arabských emirátů

Relativně mladá federace, založená roku 1971, spojuje celkem 7 konstitutivních emirátů, z nichž dva nejznámější – Abú Zabí a Dubaj spolu již léta soupeří o světové prvenství. Zatímco Abú Zabí vede co do velikosti a bohatství, Dubaj platí za nejlidnatější z nich a je také významným turistickým centrem, které je pro Čechy zajímavé především svou dostupností (pouhých 6 hodin letu) a bezpečností.

[…]

ZA NEDOTČENÝMI KRÁSAMI ŠUMAVY

Pohoří Šumavy je jedním z posledních českých území se zcela nedotčenou přírodou, plnou ledovcových jezer a neprostupných lesů, z nichž jeden, Boubínský, je dokonce pravým, nefalšovaným pralesem! Krajina je oblíbená nejen turistickými nadšenci, ale také řadou rekreantů, kteří se sem každoročně sjíždějí k naší největšípřehradě Lipno. Pramení zde také nejdelší česká řeka – Vltava.

[…]

Dopřejte si odpočinek na Silvestra, Vánoce, či přes Advent – Závěr roku je nejkrásnější v lázních a na horách

Závěr roku se stal jedním z nejoblíbenějších termínů pro rekreační, turistické a lázeňské pobyty. Strávit Silvestra na horách, či ve wellness zařízeních již není módní, ale přímo zdravotní a hlavně relaxační záležitostí. Odpadnou starosti a zbytečné náklady spojené s oslavami závěru roku a vše se to přesune na profesionální personál ve vybraných horských, městských či lázeňských hotelích. […]

Spoře oděná Nikol Moravcová řádila v arabském světě!

Sex ve městě po česku, přesně tak by se dal nazvat první společný trip partičky slavných kamarádek z lifestylového blogu „BlogesRobes“, které se vydaly na dovolenouv Dubaji, kde oslavily tříleté „výročí“ spolupráce. Supermoderní město jim učarovalo natolik, že se jim vůbec nechtělo zpět! Však komu také ano…Během pobytu totižokusily lahůdky z menu samotného GordonaRamsayho, užívaly si luxusních delikates, ale na jedno však zapomněly, dodržovat místní módní a společenský usus.

[…]

Šest dobrých rad, jak si užít letní dovolenou bez starostí

Cestování je jedno velké dobrodružství! Ať už se chystáte vyrazit kamkoliv po světě, nezapomeňte si např. přibalit kreditní kartu. Ta vám přijde vhod například při rezervaci hotelů či auta v zahraničí, kde je obvykle vyžadována platba kreditní kartou. Při cestování do zahraničí nezapomeňte na cestovní pas či občanský průkaz (dle země, kam cestujete). Zkontrolujte si také letenky a vouchery k ubytování. Pokud pojedete autem, nastudujte si dopravní pravidla pro příslušné země a přibalte i zelenou kartu. Doma pak zalijte květiny, zajistěte vybírání poštovní schránky, zkrátka zabezpečte svou domácnost. A pak už jen sjednat cestovní pojištění a hurá na dovolenou! […]