Zahrada a rostliny

Není mrkev jako mrkev

V tuzemské kuchyni se mrkev používá především do polévek, omáček nebo zeleninových směsí.  Angličané dělají mrkvový pudink, Francouzi ji kandují a kvalitním mrkvovým koláčem nepohrdnou snad nikde na světě. Dá se tedy vařit, péct, smažit, glazovat, dusit nebo jíst syrová. „Mrkev se snažte využít dle své fantazie a nebojte se experimentovat. Můžete připravit různé druhy krémů, pyré, nádivky, sladkou pak doplňovat k dezertům,“ radí Jan Horký, kapitán Národního týmu AKC ČR.

[…]

Lilie: květina, která nepotřebuje slova

Dokonalá pro každodenní odpočinek… a ještě mnohem více
Lilie a její bohatá symbolika se hodí pro nejrůznější příležitosti: od každodenní chvíle klidu až po oslavu významných svátků. Objevte lilie a jejich skrytou hloubku!

[…]

Monetova vášeň pro květinové cibulky

V roce 1886 vykvetla velmi zvláštní láska. Claude Monet, který byl v té době stále neznámým francouzským malířem, byl pozván, aby doprovázel svého hosta v Nizozemí na projížďce do polí květinových cibulek. Claude Monet to nazval jednoduše „oslnivé“. To byl ten okamžik, kdy se objevila jeho vášeň pro květinové cibulky. Fotograf Wouter Koppen cestoval do Giverny, aby zachytil malířovy květinové cibulky v rozkvětu v Monetových nádherně navržených zahradách.
[…]

Vánoční kaktus (Schlumbergera) nejen na vánoční stůl!

Dříve se tradovalo, že s těmito rostlinami se nesmí hnout ani před nakvetením ani po něm, že se musejí různě přesouvat na konci léta do chladna a podobné jiné vylomeniny se s nimi musely dělat. Dnes jsou na trhu takové kultivary, které vám bez a jakékoli péče za rok zase nakvetou klidně v panelákovém bytě, aniž byste se o to nějak výrazně zasloužili.

[…]

Ve skleníku Fata Morgana vykvetla vzácná orchidej “Perla madagaskaru”

KOŘENY OSOBNOSTÍ V BOTANICKÉ ZAHRADĚ

Botanická zahrada představuje nový populárně vzdělávací projekt pro veřejnost:“Kořeny osobností v botanické zahradě” České osobnosti podporují poklady rostlinné říše […]

Letní zahradnická Flora Olomouc 2012

Dožínková slavnost i biblická zahrada

Ve dnech 16. – 19. srpna se brány Výstaviště Flora Olomouc opět otevřou zahradnické akci s více než půlstoletou tradicí – letní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC.

Největší expozicí, která ponese název „Zahrada Getsemanská – zahrada botanická“, se tentokrát pochlubí pavilon H. Jejím tvůrcem je přední český zahradní architekt Ivar Otruba. […]

VÁNOCE FLORA na olomouckém výstavišti

Nákupy i sváteční atmosféra

Vánočním nákupům bude od 10. až do 18. prosince patřit olomoucké výstaviště Flora.

O pestrou nabídku  –  od vánočních ozdob, cukrovinek, hraček, knih, galanterie, drogistického zboží až po sportovní potřeby, obuv  a konfekci se na prodejních trzích  VANOCE FLORA 2011 postarají výrobci a  prodejci z celé ČR.  […]