Životní styl

Kohoutková voda z Čech předčí svou kvalitou i balené kojenecké vody, prokázal test pořadu A DOST!

Jan Tuna v pořadu A DOST!  nedávno podrobil balené vody nezávislým testům. Nyní byly ve spolupráci se špičkovými laboratořemi firmy Aquatest provedeny testy kohoutkové vody, a to po celé naší zemi. A výsledky jsou ohromující. Kohoutková voda z Mladé Boleslavi totiž splňuje veškeré limity pro kojeneckou vodu. Z hlediska mikrobiologie dokonce dopadla kohoutková voda nesrovnatelně lépe než voda balená.

  […]

Strava pro zdravé srdce: 5 mýtů a pravd


Měsíc únor je spojen hlavně se svátkem zamilovaných,dnem svatéhoValentýna. Lidé dávajísvým drahým polovičkám romantické dárky a nadšeně si užívají společně strávených chvil.Ne každývšak ví, že únor je také měsícem zdravého srdce. Měsíc lásky je tak ideální dobou, kdy začít o své srdce více dbát!

[…]

Připravte svou pleť na jaro

Mrazivé počasí vzápětí střídané deštěm, časté přechody ze zimy do tepla, suché přetopené prostředí doma i v kanceláři… Letošní zima se citelně projevuje na naší pleti, která je vyčerpaná a zašedlá. Často svědí, pálí nebo je dokonce zarudlá. Přestože teploty letos nepadaly hluboko pod nulu, mráz, vítr a suchý vzduch daly naší pokožce i tak docela zabrat. Také cítíte, že je vaše pleť zarudlá, svědivá nebo napjatá se suchými místy? A naopak T-zóna produkuje více mazu? Pak pro vás máme několik užitečných rad, jak se zbavit následků zimy a připravit pleť na jaro.

  […]

Zvyšte denní příjem bílkovin: základní potraviny a ukázkový jídelníček na den

Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem pro správné fungování našeho těla. Pokud se vám ale na talíři nejčastěji objevují například těstoviny, které jsou chudé na proteiny, je na čase popřemýšlet o změně. Susan Bowermanová, výživová expertka společnosti Herbalife přináší tipy na výživné a běžně dostupné potraviny, díky kterým snadno navýšíte denní příjem bílkovin. Inspirujte se také vzorovým jídelníčkem na den. […]

Půjčka od rodiny či přátel? Můžete ušetřit, ale i poškodit vzájemné vztahy

U každého z nás může nastat situace, kdy se potýkáme s nedostatkem financí. Zejména pokud jde o nákladné investice, jako je koupě či rekonstrukce nemovitosti nebo zařizování nové domácnosti, disponuje asi málokdo dostatečnou rezervou na účtu. Stejně tak nečekané události nás mohou dostat do bodu, kdy se nejlepším řešením stává půjčka. V takové chvíli by si měl každý položit zásadní otázku – mám si půjčit od rodiny či přátel, nebo raději od finanční instituce?

[…]

Proč je důležité míti vitamin C

Náš organismus potřebuje ke správnému fungování spoustu vitaminů, minerálů a dalších látek. Mezi ty nejdůležitější patří vitamin C. Jeho nedostatek se projevuje nepříjemnými příznaky od četnějšího výskytu modřin přes vyčerpanost po žaludeční problémy. S jeho pomocí naopak můžete předcházet celé řadě onemocnění nebo urychlit jejich léčbu.

  […]

10 anglických frází na lyžařskou dovolenou: Jak si objednat jídlo a co správně říct v půjčovně lyží?

Na lyžařské dovolené v Alpách platí za hlavní mezinárodní dorozumívací jazyk angličtina. Návštěvníci rakouských či italských zimních areálů ji využijí v místě ubytování, při nákupu lyžařské permanentky nebo v restauracích na svahu. Kterých 10 nejčastějších anglických vět si je vhodné zopakovat před odjezdem k alpským svahům?

[…]

Jednoduché svačiny na svah i do kanceláře

Dodržet novoroční předsevzetí, jíst pravidelně a v menších porcích, je občas problém. Udělejte si hravé svačinky, které jednoduše zabalíte do batůžku s sebou na svah, na výlet nebo do zaměstnání. Jejich příprava nezabere dlouhé hodiny přípravy. Naplní bříška a budou chutnat malým i velkým. Řeč je o přesnídávce, vaflích a netradiční variantě štrůdlu.

[…]

Budeme mít zdravé dítě? Nový test reprodukční kompatibility to zjistí

Prediktivní genetické testování je oblast, která se neustále rozvíjí a jde kupředu. Může nám pomoci při prevenci i zvládání nemocí, člověk se prostřednictvím testů dozví více o svých genetických predispozicích ke konkrétním chorobám. Testovat se však mohou nejen jednotlivci, ale také lidé v páru. K čemu je to dobré? Takzvané prediktivní genetické testování pomáhá odhalit, zda u dvojice existuje riziko komplikací s otěhotněním či v průběhu těhotenství nebo riziko početí postiženého dítěte. Nový test kompatibility s názvem PANDA, určený přímo pro páry plánující společného potomka, je možné podstoupit nyní v brněnské klinice reprodukční medicíny Repromeda. […]

O novoročních předsevzetích to není

Leden bývá měsícem nadějí. Stanovená předsevzetí ale po čase končí v zapomnění a místo toho přichází zmar a deprese. Neklesejte na mysli. Nepotřebujete nový rok k tomu, abyste ve svém životě něco změnili. Základem všeho je změna myšlení. Tajemství spočívá v duševní hygieně. Ta poskytuje jakýsi návod, jak účelně měnit životní styl a jak si chránit duševní zdraví. Zároveň pomáhá ustát nepříjemné chvíle, se kterými se čas od času setká každý. Dalo by se říci, že psychohygiena pomáhá člověku zvyšovat odolnost vůči psychickým tlakům a škodlivým vlivům. A pokud už nastaly, učí ho, jak je zvládat co nejlépe. […]

Znáte deset výhod pravidelného cvičení?

Chcete změnit svůj životní styl od základů, zhubnout pár nadbytečných kil, vytvarovat si postavu a zapracovat na kondičce? Vaše odhodlání je na začátku silné, ale postupem času bohužel upadá. Jen málokdo má takovou motivaci vytrvat a dojít ke svému vysněnému cíli. Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife vám odhalí deset pozitivních účinků cvičení, díky kterým neztratíte své odhodlání.

[…]

Za zimními sporty do sousedního v Polska: Propadnete dobrodružnému skialpinismu i zábavné jízdě na saních

Zimní sporty, to není jenom sjezdové či běžkové lyžování. Stále větší oblibu získává v posledních letech adrenalinovější aktivita skialpinismus, která v sobě mísí sjezdové lyžování a horolezectví. Neotřelým a zábavným zimním sportem pro romantičtejší dušeje naopak takzvaný kulig, který si můžeme představit jako takové sáňkování na úrovni: projížďka na saních tažených koňmi. Vhodnou destinací k ozkoušení obou aktivit je pro české turisty sousední Polsko. Potěší vás nedaleká cesta, příznivé ceny i podmínky zdejších pohoří. […]

Zlepšení cizího jazyka jako novoroční předsevzetí: Jak udělat pokroky v angličtině?

Začátek roku je ve znamení novoročních předsevzetí, mnoho lidí si za cíl dává vylepšení své angličtiny. Jak by měli postupovat?

[…]