Šijeme: Jednoduchý patchwork povlak na polštářek s hotelovým zapínáním obrazem

Potřebujeme:
látku dle vlastního výběru 9 čtevrečků rozměr 15cmx15cm (4 stejné barvy či vzoru a 5 ve stejném  vzoru či barvě), 1x látku 41,5cmx30cm, 1x látku 41,5cmx25cm, nůžky a nit.

Postup:

Nachystáme si čtverečky 15cmx15cm. Vystřihněte nebo kolečkem vyřízněte z látek, které se Vám líbí. Položte si je vedle sebe tak, jak si budete přát, aby nakonec váš povlak vypadal.
Nyní začneme sešívat čtverečky k sobě. Šijeme po řadách. Na začátku a na konci vždy zapošijeme. Vezmeme první čtverec položíme na něho lícem na líc čtverec vedle něho a sešijeme v rubu na pravé straně,
 pak na prostřední  čtverec položíme poslední 3. čtvereček lícem na líc a v rubové straně sešijeme opět zprava.
Šijeme na šíři patky což je cca 0,72cm.
Tady máme první sešitý pruh.
Sešijeme stejným způsobem i další dvě řady.
Nyní si švy na našich pruzích rozžehlíme.Položíme první pruh na druhý (prostřední) a sešpendlíme.Hezky sešpendlete švy na sebe. To je moc důležité, aby nám čtverečky neujely. Sešijeme na šíři patičky. Dbejte při sešívání na to, aby se sešívané rozžehlené švy neshrnuly a špatně jste je nesešili.Dále si dejte pozor na vzor svého polštářku, abyste pruhy nesešili obráceně.
Nyní sešpendlíme třetí pruh na prostřední. Opět hezky švy na sebe. Sešijeme
Švy rozžehlíme a máme hotový přední díl.Měl by mít cca 41,5cmx41,5cm.
Nachystáme si zadní díly. U každého jednu (tu která má délku 41,5cm) stranu zahněte po celé délce nejprve 0,7cm a pak ještě jednou 0,8cm. Nejlépe když si tento záhyb zažehlíte. Sešpendlete pár špendlíky a rovně sešijte.
Sešpendlíme díly k sobě přední a naše dva zadní. U těch zadních je lepší když je sešpendlíte tak, aby díl, který zůstane viditelný na zadní straně(po obrácení na líc), byl shora dolů, já jsem to sešila opačně, viz obrázek níže ve fotogalerii (nevadí to, ale je to lepší obráceně).
Obšijeme dokola opět na šíři patičky. Na místech kde je uzávěr prošijte tam a zpět. Toto místo bude vkládáním polštářku namáháno, tak aby se nám nerozpáralo. Prošijte na obou stranách. Před otočením zastřihněte rohy. Aby se rohy hezky otočili a nemuseli jste používat jehlice či jiné náčiní pro vytažení rohu jednoduše do otáčeného zastřiženého rohu z rubové strany tlačte ukazováček tak dlouho, než uvidíte celý roh.
Hotový povlak na polštářek zadní díl.
Hotový povlak na polštářek přední část.Stačí vyplnit polštářkem 40x40cm, ten můžete koupit v mém obchůdku stejně jako látku – levandulový sen a fialovou .Sadu na ušití tohoo povlaku nabízíme za 95,-Kč ZDE

Přeji vám krásné polštářky. Vaše Vendulka

 

Fotogalerie

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář