Šijte s námi: Kapsář na ramínko nejen na papučky do školky

Potřebujeme:
plastové nebo dřevěné oděvní ramínko, látku dle výběru nejlépe bavlněnou, 35-40cm zip.

Postup: 

Připravíme si látku 37x59cm, potřebujeme 2 díly zadní (37x57cm) a přední díl (37x59cm). Podle ramínka si vytvoříme šablonu horní části kapsáře a to tak, že si na rub látky obkreslíme mizícím fixem nebo křídou horní linii ramínka.Při stříhání stříháme s centimetrovým přídavkem na švy. Čistou délku kapsáře mám 55cm, tzn. potřebujeme 57cm a 59cm druhý díl. Šířka kapsáře je 35cm – tzn. s přídavkem na švy 37cm.
Máme vystřižené oba díly. Nyní si připravíme přední část. Rozdělíme si ji na dvě části. Od středu, kde bude vyčuhovat ramínko si naměříme 21cm a rovně ustřihneme.
Zahneme spodní část vrchního dílu 1cm a přišpendlíme horní část zipu. Ke spodnímu dílu přišpendlíme spodní část zipu.
Přišijeme zip dookola. Snažíme se šít těsně u zoubků. Na svislých krajích prošijeme konce zipu dvakrát tam a zpět. Tyto místa budou nejvíc zatěžována zapínáním a odepínáním zipu. Na obrázku vidíte, že jsem měla zip delší, části které přečnívají jsem po došití odstřihla.
Sešpendlíme přední a zadní díl k sobě a kolem dokola sešijeme cca na šíři patičky. V horní části, kde bude vykukovat ramínko si necháme cca 3mm dírku, kterou jej následně prostrčíme. Pokud budete mít širší ramínko musíte nechat větší dírku. Tu uděláme tak, že v místě dírky zakončíme šití zapošitím, posuneme o 3mm začneme šít se zapošitím a pokračujeme až dokonce. Nezapomeňte si nechat rozepnutý zip, abyste následně mohli kapsářek otočit.
Před otočením začistěte cik cak stehem, zastřihněte rohy a nastřihněte přídavky na švy kolem ramínka.
Nyní již stačí pouze provléknout ramínko.
Hotovo. Pokud se Vám líbí látka, můžete ji koupit v mém obchůdku na www.zbytkylatek.cz a jinak vám přeji krásné kapsáře. Vaše Vendulka

 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář