Šijte s námi: Látkovaná patchwork krabice na cokoliv obrazem

Chcete hezky, levně a elegantně uskládat svoji vlnu, stuhy či ponožky? Potřebujete krabičku na dětské plenky či oblečení, aby se hodila k barvě závěsů nebo koberci? Tak si se mnou pojďte takovou “krabičku” ušít.

Budete potřebovat: dvě různé látky pokud chcete mít krabici ve stylu patchwork, jinak stačí jedna látka (já mám bavlněnou), stužku, nitě, šicí stroj, nůžky, kartonovou krabici velikost dle výběru a záměru, ke kterému bude sloužit – pak jí uzpůsobíte “obleček” na míru.

Nejprve si připravíme látku. Změříme krabici: její výšku, hloubku, rozměr dna. a připočítáme 2cm na každé straně. Pro dno potřebujeme 1 díl látky 24cmx24cm. Pro ostatní stěny potřebuji 8 dílů –  takže 8x 19cmx24cm. 4x v jedné látce a 4x v druhé látce.
Sešijeme si postupně všechny obdélníčky k sobě. Nejdříve širší strany: položíme látky lícem k sobě, od každé látky jeden díl. Sešijeme delší stranu na šíři šicí patičky. Takto šijeme 4x všechny 4 stěny.
Rozžehlíme švy. Následně sešijeme užší strany k sobě, opět položíme lícem na sebe. Dbejte na to, aby švy ležely pěkně na sobě a neujely vám. Sešijeme k sobě všechny pruhy,
čímž vytvoříme dlouhý patchworkový obdélník.
Přeložíme lícem na líc opačné konce k sobě a sešijeme. Vznikne tunýlek, do kterého vložíme dno a přišpendlíme. Přišijeme a máme připravený pytel na naši krabici.
Připravíme si šikmý proužek. Ustřihneme 4cm široký pruh látky a přeložíme na půl a poté napůl nebo použijeme pomůcku na tvoření šikmých proužků. Do tohoto pomocníka si vložíme pruh látky a posunováním a žehlením se nám hned šikmý proužek tvoří.
Proužek přišpendlíme a přišijeme, takto si začistíme venkovní okraj.
Vložíme do krabice a obvážeme třeba stužkou
Přeji vám hezky uspořádané věci a veselé – elegantní – rozpustilé krabice. Taková praktická dekorace vás pohladí na duši. Vaše VendulkaTip: tento kabátek na krabici by se dal udělat i oboustranně, vše by bylo nutné ušít dvakrát a na místě šikmého proužku byste druhý pytel vložili lícem na líc k sobě a sešili dokola. Nechali byste místo na otočení celého pytle cca 10cm a po otočení byste toto místo sešili ručně nebo šicím strojem. Tak by vás nemuseli trápit nezačištěné třepící se švy. Jinak švy zastřihněte ostrými entlovacími nůžkami, popř. začistěte cik cak stehem :DJá svoji krabici použiji na vlnu.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář