Sladké pokušení: Dvoubarevný tvarohový dort

Potřebujeme na těsto: 100g másla, 1 vejce, 100g cukru moučka, 220g polohrubé mouky.
Náplň: 750g tučného nebo polotučného tvarohu, 1 zakysaná smetana (200g),  2 vejce, 2 vanilkové cukry, 100g moučkového cukru, 150ml mléka, 3 lžíce kukuřičného škrobu a 2 lžíce kakaa.

Těsto:
Cukr, máslo a vejce vyšleháme do pěny, postupně přidáme mouku. Dortovou formu o průměru 26cm vyložíme pečícím papírem a boční stěny vytřeme máslem a vysypeme hrubou moukou. Pečící papír stačí “zavřít” do formy a zbytek papíru, který přečnívá ostřihnout nebo utrhnout.

Těsto rozprostřeme rovnoměrně po dně a poté vytlačíme po stěnách cca do  výšky 2-3cm

Troubu si předehřejeme na 180ºC.

Náplň:
Vyšleháme si tvarohy se zakysanou smetanou, cukry, vejci a škrobem. Přidáme 100ml mléka a rozdělíme docela řídkou směs na dva díly v poměru 2/3 a 1/3. Do 1/3 směsi přidáme 2 přesáté lžíce kakaa a zbytek mléka.

Dokončení:
Na připravené těsto střídavě lijeme bílou a hnědou směs tak aby vzniklo mramorování – žádná věda to není prostě jak vám to vyjde. Neobávejte se, že je tvaroh řídký, po upečení a vychladnutí bude hezky držet tvar.

Dort vložíme do trouby a pečeme cca 50-60minut na 180ºC.

Po upečení je nutné nechat dort vychladnout nejlépe přes noc, ale stačí i 4 hodiny, aby se dobře krájel a jak jsem již napsala aby držel tvar. Přeji vám krásné Velikonoce a dobrou chuť!
 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář