Soutěžte o Pangamin a chraňte se před klíšťaty

Navzdory pomalému nástupu jara je sezóna klíšťat v plném proudu. Tento obtížný hmyz totiž začíná být aktivní již zhruba při 5° Celsia. Aktuálně stačí vyrazit v tričku do parku či do lesa a klíšťata mají volné pole působnosti. Existuje vůbec způsob, jak se těmto cizopasníkům vyhnout? Minimálně lze klíšťatům cestu výrazně ztížit.

Kromě vhodného oblečení radí odborníci také vytvořit takové podmínky, aby se k vám obtížný hmyz vůbec nedostal na zahradu. Mezi výrazné pomocníky patří i užívání vitaminů skupiny B, v přírodní formě je naleznete například v sušených pivovarských kvasnicích neboli v Pangaminu. Při vylučování z těla totiž vydávají specifický odér, který klíšťata mate a odpuzuje!

„Vitaminy skupiny B totiž prostupují póry na kůži a vydávají specifický odér, který my lidé sice necítíme, ale klíšťatům i jinému obtížnému hmyzu je velmi nepříjemný,“ popisuje Marcela Ernstová, ředitelka společnosti Rapeto, která vyrábí a distribuuje různé potravinové doplňky včetně Pangaminu.

Tuto zkušenost přitom potvrzují i mnozí praktičtí lékaři či epidemiologové.„B-komplex ovlivňuje vlhkost kůže, člověk se méně potí a stane se pro klíště méně atraktivním. Klíště cítí krev a přisává se na kůži tam, kde je vlhká a tenčí,”
uvedla v minulosti pro média Dagmar Hulínská, odbornice na lymskou boreliózu z Centra epidemiologie a mikrobiologie Státního zdravotního ústavu v Praze.

Nyní můžete soutěžit o sadu potravinových doplňků Pangamin. V balíčku konkrétně naleznete balení Pangaminu Dražé a Pangaminu Klasik v celkové hodnotě 118,- korun.

Stačí odpovědět na soutěžní otázku:
Od kolika let je možné užívat výrobky řady Pangamin?

Možnosti:
a) od tří let
b) od šesti let

Nápovědu hledejte na www.pangamin.cz .

Délka trvání soutěže 30.4.-9.5.

Odpověď se svoji emailovou adresou, na které Vás budeme moci kontaktovat v případě výhry, prosím pište na soutez@pritelkyne.cz
Ze správně zaslaných odpovědí vylosujeme 3 výherce.

Mimochodem pejskaři potvrdí, že Pangamin je vhodný i pro jejich mazlíčky. Navíc pivovarské kvasnice odpuzují kromě klíšťat také komáry, ovády, mouchy či jinou podobnou havěť. Pro co největší efekt je optimální začít je užívat již cca 3 týdny před výskytem tohoto hmyzu. Více informace na www.pangamin.cz , případně na www.facebook.com/pangamin

 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář