Svatý Valentýn – hýčkejme svá srdce

Autorka: Susan Bowerman

Rok co rok je s blížícím se svátkem svatého Valentýna většina prodejních výloh zaplavena symboly srdce, které v nejrůznějších podobách oslavují únorový den všech zamilovaných. Ostatně kdy jindy byste měli věnovat zvýšený zájem právě tomuto orgánu, když ne teď? Pokud plánujete tento den strávit se svým milovaným/ milovanou, a ještě k tomu připravit něco, co bude pro vaše srdce velmi prospěšné, možná se vám budou hodit následující rady:

Vaše srdce velmi ocení, pokud na menu romantické večeře zařadíte rybu – právě toto jídlo je totiž nejbohatším zdrojem omega-3 mastných kyselin. Vlašské ořechy jsou také bohaté na tyto kyseliny a navíc se dají dobře kombinovat s rybou. Můžete je nastrouhat a obalit v nich rybu, kterou pak zlehka orestujete na zdravém olivovém oleji. Vlašské ořechy však můžete použít i do salátu, nejlépe když je nasucho opražíte, tím lépe uvolní své aroma. Zálivka z oleje z vlašských ořechů je další zdravou a přitom chutnou variantou. Pastvu pro oči, kterou ale potěšíte i svůj zažívací systém, snadno vykouzlíte z pestrobarevného salátu z rajčat, mrkve, petržele, papriky, řepy, fialové cibule a avokáda, které je bohaté na jednoduché nenasycené tuky.

Pokud spíš plánujete upéct nějakou specialitu z masa
, pokuste se více improvizovat a zapojit potraviny, které běžně nepoužíváte. K masu přidejte například sladké brambory nebo dýňi s trochou medu a čerstvého zázvoru a pečte, dokud nezměknou a budou sladké jako karamel. Dýně se řadí mezi silné antioxidanty a kromě toho je také bohatá na beta-karoten.

Hořká čokoláda je z výživového hlediska dobrá věc
– má mnohem více prospěšných polyfenolů než čokoláda mléčná. Ale zdravotní výhody čokolády rázem klesnou na nulu, pokud je dezert plný másla a smetany. Svého partnera či partnerku zkuste rozpálit kouskem luxusní tmavé čokolády s příměsí chilli. Čtvereček lahodné tmavé čokolády se velmi dobře hodí k pomerančovému sorbetu. Čerstvé lesní ovoce ponořené v tmavé čokoládě bude také dokonalou tečkou valentýnské večeře, která rozehřeje nejedno srdce. Antokyany jsou pro srdce velmi zdravé a nalezneme je jak v hořké čokoládě, tak v červených pomerančích nebo lesních plodech.

Foto: zdroj Herbalife

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář