Tak trochu gurmánské jaro s květinami

Které roční období překypuje životem? V kterém se na nás ze všech stran valí záplava zářivých barev? Co je to za roční dobu, v níž přicházejí velké svátky po dobách dlouhého půstu? Hravost, veselí, klokotání života, nový elán, delší dny, více slunce – to je jaro.

Naše baterie po zimě téměř vybité získávají tolik potřebnou dávku nové energie. Bereme všechno, co nám k tomu pomáhá. Proč by to neměly být právě květiny? Letošní floristické jaro by mělo být hravé, veselé a hlavně nabité vtipnými nápady a energií. Letos budou 100% in rozmařilé nápady v podobě květinových taštiček, dortíků či koktejlů.

Pestrobarevné aranžmá v nádobě z vydlabaného melounu. Gerbera, Kniphofia, Allium a růže v kombinaci s barevnými špejlemi s kousky pěnové aranžovací hmoty navozují svěží atmosféru období, kdy jaro pomalu přechází v léto

 

Na skleněném podnosu jsou malé vázičky různých tvarů a barev a v nich pestré kombinace květin – růže, hledík, Alstroemeria, Carthamus, Astilbe, modré Ageratum a Alchemilla. Ačkoliv je aranžmá velmi rozmanité, dohromady tvoří kompaktní celek, který bude skvělým doplňkem optimistických květnových dnů.

 

Typicky velikonoční aranžmá z frézií, narcisů a růží. Šedé skeletonové listy dodávají aranžmá chladný nádech – jako když první jarní květiny vykukují z ještě studené země, která se začíná probouzet s odcházející zimou.

 

V období kdy všechno kvete a zraje se originálním nápadům meze nekladou. Autor tohoto aranžmá nepoužil červené papriky do salátu, ale jako vázičky pro gerbery, Viburnum a Nertera.

Zdroj: Holandská květinová kancelář

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář