Tipy na vánoční dárky, které dětem vylepší angličtinu

Pokud rodiče chtějí svým dětem pod stromeček nadělit zábavnou hru nebo knížku, která potomkům pomůže s angličtinou, mají nejvyšší čas. Přinášíme pár tipů na vhodný vánoční dárek pro menší i větší děti.

V obchodech i na internetu jsou k mání různé verze her pexeso, puzzle nebo motanice. Děti tento typ her dobře znají. Jejich anglická verze proto může být pro malé angličtináře vítaným zpestřením. „Děti mají radost, když své oblíbené hry mohou najednou hrát v angličtině. Posiluje to jejich sebevědomí a motivuje k dalšímu studiu,“ říká Lucie Bechná z jazykové školy Helen Doron English.

 

Užitečný může být také zábavný obrázkový slovník anglického jazyka. Existují ve verzích například pro děti od 4 nebo 7 let. Malí studenti angličtiny s takovými slovníky pracují buď samostatně, anebo spolu s rodiči. Dalším tipem na vánoční dárek jsou anglicky psané komiksy. Jejich jazyková úroveň ve spojení s názornými obrázky představuje vhodný výukový materiál.

 

Vášnivým čtenářům s pokročilejší angličtinou pak přijdou vhod tak zvané „readers“. Jedná se o známé knižní příběhy přepracované do výukové podoby, aby je mohli číst všichni, kteří si chtějí zlepšit angličtinu. Výhodou je, že si zájemce může vybrat odpovídající úroveň. Takové knihy bývají doplněny slovníčky, různými jazykovými úkoly, cvičeními či audio nahrávkami.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář