Umění dokonalého nalíčení 11 tipů a triků

 1. Pokladový make-up by měl ladit s přirozeným tónem pleti. Letmá zkouška na hřbetu ruky v obchodě se zpravidla nevyplácí: požádejte o vzorky, které můžete na obličej vyzkoušet v klidu domova za denního světla.

 2. Podklad neroztírejte jako krém: abyste dosáhly rovnoměrného výsledku, nanášejte podklad lehkými poklepy buď konečky prstů nebo houbičkou.

3. Řasy vydrží déle natočené, když kleštičky nebo natáčky před použitím nejprve nahřejete.

4. Obočí přirozeně vytvarujte vytrháním (nikoli příliš do tenka!) Potření kostkou ledu sníží bolest a opuchnutí.

5. Abyste se vyvarovali efektu “pavoučích nohou”, ihned po nanesení řasenky rozčešte řasy kartáčkem nebo hřebínkem.

6. Tvářenku vždy slaďte s podkladovým make-upem. Abyste zabránily vzniku map, na tekutý podklad užívejte krémovou tvářenku, na pudrový podklad užívejte pudrovou tvářenku.

7. Černá tužka a tmavé oční linky opticky zmenšují oči, takže doporučujeme užívat je velmi zřídka.

8. Červená tvářenka stěží zapře svůj umělý charakter: proto volte přirozeněji vyhlížející hnědé nebo růžové odstíny.

9. Ústa vypadají plnější, jestliže tužkou obtáhnete vnější bledý obrys rtů (zvýraznění po vnitřním růžovém okraji rtům na plnosti nepřidá).

10. Tužka na rty by měla ladit jak s přirozenou barvou rtů, tak se rtěnkou.Vyhýbejte se tmavým odstínům, neboť zatímco rtěnka během dne bledne, tmavá kontura rtů nehezky vyniká.
– Tmavočervené, čokoládově hnědé a fialové rtěnky často působí příliš tvrdě a také opticky zužují rty.
– Odstíny růžové dřevo, meruňková a pastelově růžová v kombinaci s leskem dokážou “vymodelovat” plnější rty.

11. Delší životnost zaručíte rtěnce následujícím postupem: Do rtů vklepejte trochu podkladového make-upu, obrys rtů pečlivě obtáhněte tužkou a štětečkem naneste rtěnku. Poté vysajte rty ubrouskem a opět štětečkem naneste druhou vrstvu rtěnky. 
 

Opravdová dáma
Tato bohatě ilustrovaná kniha zve na procházku pestrým světem odívání. Uvnitř najdete vše podstatné o různých módních obdobích a rovněž o tvůrcích a idolech velké módy. Dozvíte se, jak rozeznávat jakost, vycvičíte se v umění kombinovat nadčasovou eleganci s osobitostí. Vydalo nakladatelství Slovart

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář