Unikátní Kinematovlak se 15. května vydal z Mladé Boleslavi na cestu za dětmi

Pohádkový Kinematovlak vyjel ve středu 15. května z nádraží v Mladé Boleslavi. Na své trase dlouhé přibližně 400 kilometrů přiveze pohádky a animované večerníčky do 12 měst v České republice.
Slavnostní start jubilejní desáté jízdy Kinematovlaku v 10 hodin byl vekou událostí. Nástupiště zaplnily děti, nechyběly pohádkové postavičky, zábavné atrakce, součástí programu bylo vystoupení kouzelníka a iluzionisty Jiřího Hadaše a prohlídka historického kinovozu, na kterou přítomné hosty pozval moderátor Jan Čenský. Po symbolickém slavnostním vypravení vozu na cestu následovalo promítání pro veřejnost.

Kinematovlak je tradiční doprovodnou akcí Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL, který se letos koná od 27. května do 1. června. Ze středních Čech zamíří na Vysočinu a do Jihomoravského kraje a svou pouť skončí 30. května ve stanici Otrokovice. Na svých zastávkách nabídne zdarma přístupné projekce pohádek a filmů pro děti a mládež. Dopolední promítání jsou přednostně určena školkám a školám, odpolední pak veřejnosti.

„Kino na kolejích“ – na projekční sál speciálně upravený vagón, který každoročně putuje po vybraných městech, je společným projektem ZLÍN FILM FESTIVALU a Českých drah. Vznikl v roce 2004 s cílem přivážet kvalitní filmy a pohádky všem, kteří se do Zlína na festival nedostanou. Během devíti předcházejících let projel všechny české kraje a stal se vítanou a nedočkavě vyhlíženou atrakcí.

Program Kinematovlaku

Zastávky Kinematovlaku 2013
15. 5. ST Mladá Boleslav
16. 5. ČT Kutná Hora – město
17. 5. PÁ Čáslav
20. 5. PO Poděbrady
21. 5. ÚT Kolín
22. 5. ST Světlá nad Sázavou
23. 5. ČT Havlíčkův Brod
24. 5. PÁ Žďár nad Sázavou
25. 5. SO Brno – hlavní nádraží
26. 5. NE Brno – hlavní nádraží
27. 5. PO Brno – hlavní nádraží
28. 5. ÚT Kroměříž
29. 5. ST Zlín – střed
30. 5. ČT Otrokovice

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář