Ušijte si s námi: Valentýnský polštářek ve tvaru srdce obrazem

Potřebujeme:
bavlněnou látku 2ks cca35x35cm, 2x 32x8cm, šablonu srdce, výplň do polštářů.

Připravíme si šablonu např. tak, že si spojíme lepící páskou dva papíry A4 vedle se, přeložíme v lepícím spoji a nakreslíme co největší srdce, kreslíme jen polovinu srdce. Poté vystřihneme, rozděláme a máme srdce celé. Opět přeložíme a položíme přeloženou látku souběžně se skladem látky. Přišpendlíme a buď hned vystřihneme, nebo si srdce obkreslíme a poté vystřihneme.Obkreslíme s přídavkem cca 1 centimetru.
Takto máme vystřižené 2 srdce – můžete použít třeba 2 různé látky jako jsem použila já, dále si vystřihneme 2 pruhy látky šířka 8cm délka 32cm
Pruhy si sešijeme na jednom konci lícem k sobě a začneme přišpendlovat na jedno ze srdíček od nejuzšího konce k nejširším z obou stran. Když je přišpendlíme a pruhy se sešli uprostřed nahoře, nic nepřebývá, tak sešijeme i druhé dva konce lícem k líci. Následně přišijeme přišpendlený pruh k srdíčku v rubu rovným stehem. Na začátku a na konci zapošijeme.
Nyní si našpendlíme druhé srdíčko lícem k líci k druhé straně pruhu a sešijeme. Na jedné širší straně necháme asi 10cm nesešitého místa k naplnění. Vždy na obou stranách zapošijeme, aby se nám toto místo při sešívání nerozpáralo.
V rubu přidané švy nastřihneme kolem dokola cca co 3cm. Otočíme.
Naplníme výplní do polštářů. Zakoupíte cca 500g za 125,-Kč tady, toto množství Vám vyjde tak na 2-3 takové polštářky.
Nyní ponechanou díru sešijeme čalounickým stehem a stáhneme.
Máme hotový polštářek jako dekoraci nebo dárek pro svou lásku. Přeji krásné polštářky. Vaše Vendulka

Fotogalerie:

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář