V pořádí již devátý kalendář Fondu ohrožených dětí pomůže dětem bez domova

 Kalendář letos pokřtila úspěšná zpěvačka a moderátorka Monika Absolonová

Před několika dny byl ve skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hl. města Prahy pokřtěn již devátý kalendář Fondu ohrožených dětí, jehož patronem se letos stala jedna z nejznámějších českých zpěvaček, hereček a moderátorek Monika Absolonová. Společně s Monikou kalendář tradičně pokřtili také předsedkyně Fondu ohrožených dětí JUDr. Marie Vodičková, za Botanickou zahradu hl. města Praha Barbora Koláčková a v neposlední řadě autor kalendáře, fotograf Martin Šlehofer. Kalendář byl vydán ve dvou verzích  – v nákladu 4 tisíc kusů jako nástěnný kalendář a dalších 6 tisíc kusů jako stolní verze.

Peněžitý výtěžek z prodeje kalendáře bude použit na úhradu letních prázdninových pobytů pro děti z Klokánků a z pěstounských rodin, o které Fond ohrožených dětí pečuje. Hlavním smyslem kalendáře je však upozornit na problematiku sociálně ohrožených dětí v České republice, posílit povědomí  o činnosti Klokánků a propagovat činnost krizové linky pro matky, které tají těhotenství.

Kalendář se již tradičně skládá z krásných portrétových fotografií Martina Šlehofera, které jsou doplněny konkrétními příběhy dvanácti dětí s tragickým osudem, ale o to šťastnějším závěrem. Proto kalendář nese podtitul „Příběhy ohrožených dětí se šťastným koncem“.

„Dělá nám nesmírnou radost, že jsme již počtvrté partnerem akce podporující Fond ohrožených dětí. Z fotografií je zřejmé, že se dětem prostředí botanické zahrady líbilo,    a my doufáme, že z vybraných prostředků z prodeje kalendáře uděláme radost i těm dalším, které se ocitly v nouzi“ okomentovala akci Barbora Koláčková z Botanické zahrady hl. města Prahy.

 

Kalendář by nemohl vzniknout bez pomoci sponzorů, proto je každému z nich v novém kalendáři věnována část odpovídající jednomu měsíci. Jak říká předsedkyně Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková, bez nich by nejen kalendář, ale ani fungování FOD nikdy nemohlo být realizováno. „Příspěvky ze státního rozpočtu pokrývají pouze 63 % výdajů na chod naší organizace. Zbytek je umožněn jen díky podpoře veřejnosti a štědrých dárců. Proto bych jim chtěla poděkovat nejen za dary, kterými přispěli ke vzniku tohoto kalendáře, ale také za jejich dlouhodobou podporu Fondu ohrožených dětí jako celku.“

 

Kmotra kalendáře Monika Absolonová ke slavnostnímu křtu kalendáře řekla:  „Jsem nesmírně ráda, že mohu být součástí takového projektu. Blíží se Vánoce, a já se vždy těším, až se u štědrovečerního stolu sejdu se svou rodinou, na kterou přes rok nemám tak moc času. O to více si uvědomuji, že jsou mezi námi i takoví, kteří ty své rodiny buď nemají, anebo jim nefungují, jak by měly. Koupí tohoto kalendáře sice ohroženým dětem rodiny nenahradíme, ale umožníme jim strávit hezké chvíle  v prostředí, ve kterém mohou teplo domova alespoň částečně načerpat. Jsem moc ráda, že tady organizace jako Fond ohrožených dětí funguje a vážím si všech lidí, kteří jsou na jejím fungování zainteresovaní. Křest kalendáře je to nejmenší, co mohu pro ohrožené děti udělat.“

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář