V zajetí kilogramů: Příběhy čtenářů.

Čtenářka  Anna nám poslala svůj návod jak řeší své kilogramové zajetí:
“Zdravím Vás, já mám taky problém se zbavováním přebytečných kil, za která si můžu vlastně sama. Je mi 52 let a je to vážně problém se naučit jíst tak abych se zbytečně nepřecpávala, vědomí, že si něco nemůžu dopřát je hrozné.

 


Řeším to následovně:
Protože vstávám ráno v 4,15 hod, tak moje spotřeba jídla je vyšší během dopoledne.

Snídaně 1kousek celozrnného pečiva cca 45 gr, sýr (malý trojúhelníček, šunka nebo plátkový sýr, rajče, salát asi 2 lupeny ledového a velký hrnec čaje (0,9l) dle chuti ale bez cukru (vlastně nesladím vůbec).
Dále mám připravené jablka a banán nebo hroznové víno mrkev, okurku, podle toho co si nakoupím. Během dopoledne si dávám jednu malou neslazenou kávu.

Oběd se odbývá v závodce
, ale vybírám si jídla bez omáček, šťáv na přílohu a nedávám si knedlíky (kuchaři se divně dívali, ale přílohu mi vymění), misku zeleninového salátu asi 10 dkg, dále mám někdy kousek zákusku.


K pití už jen obyčejnou vodu (piju tak 2 nebo 2,5 l denně).

Doma po příchodu (v 15 hod) si dám jen 1 kousek chleba nebo tmavého pečiva sýr, nebo kousek uzeniny a čaj bylinkový, a activii bez ničeho – bílou.
Večer vařím na druhý den pro rodinu, jídlo ochutnám, ale nedávám si nic.

Kousek čokolády k televizi-hořké 1 pásek, ale není pokaždé, nebo deci červeného vína. Poprvé letos jsem nepřibrala přes zimu, v létě nepřiberu, pracuju na zahradě, jezdím na kole, chodím do lesa apod. V zimě je to horší, ale pro letošek už mám cvičící stroj a je to lepší, těch 20 min si čas udělám skoro každý den. Ale nehubnu, ani nepřibírám.
Nevím, dělám-li někde chybu, ale myslím si, že nejím nezdravě, jen se projevil věk a až mi bude 60 a půjdu do důchodu, tak to bude zase jinak, teď to neřeším, jsem v pohodě a mindráky nemám. Několik diet jsem v minulosti držela, vlastně to byla vždy dělená strava a ubylo mi vždy tak 10 kg, potom jsem je za několik let nabrala zpět. Ve 26 letech, ve 35 a ve 42. Teď na to nemám vůli, nebo mám jiný názor na věc, nevím. Hlásám heslo: Měj vždy radost ze života ať se děje cokoliv.”

Mějte se a zdraví Vás Anna.

 

Příští týden se opět můžete těšit pokračování seriálu, kdy se vám Venda svěří, jak pokračovala předešlý a tento týden a zda jsou nějaké výsledky. Pokud se chcete i vy podělit o svůj jídelníček či příběh napište nám na vendulka@pritelkyne.eu . Pokud článeček uveřejníme, odměníme vás kalendářem nebo knihou.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář