Vitamíny a minerály

Multivitamin je nejlepší potravinový doplněk protože pokud tělu chybí nějaký vitamín nebo minerál takto ho snadno a levně doplníme.

Vitamíny a minerály jsou obsažené v běžné stravě , ale naše strava bývá na vitamíny a některé minerály chudá a mohou tělu chybět. Důvod proč vitamíny ve stravě chybí je, že se všechny vitamíny rozpustné ve vodě (vitamin C , B1 , B2 , B3 , B5 , B6 , kyselina listová a biotin)se zničí už při teplotě nad 70 0C, takže při vaření zeleniny nemají šanci přežít. Další problém nastává pokud člověk buď nedostává nebo nejí v jídelně přídavnou misku ovocného a zeleninového salátu k obědu. V některých jídelnách přídavný salát nedávají vůbec nebo člověk například pro nedostatek času ho vynechá, nechutná mu apod. I přesto že se stravujeme zdravě, tak můžou některé vitamíny nebo  minerály tělu chybět. V takém případě je řešení občas sáhnout buď po nějakém kvalitním B-komplexu, tak aby obsahoval všechny vitamíny řady B.  Důležité je aby také měl v sobě vedle klasických vit. B také kyselinu listovou a biotin. Dále často lidé trpí nedostatkem selenu , proto i tento doplněk se vyplatí koupit. Vždy si kupujte B komplex  silný – Forte,  který obsahuje větší dávky vitamínu,  jednak ušetříte a také postačí B komplex brát jednou za 14 dní 1 tabletu, problém u některých lidí je s nadýmáním, proto si vezmeme někdy třeba v sobotu.

Dále pro starší lidi kteří už nemohou moc chodit nebo pro lidi kteří dělají fyzicky namáhavou práci je tu L-Glutamin. Posílí se Vám svaly, takže budete moci bez námahy normálně chodit. Pokud vyzkoušíte tento doplněk  tak k němu získáte velmi rychle důvěru , protože vedle toho, že zásobuje svaly energií , stejně tak dodá energii i pro mozek a budeme se po něm cítit lépe a budete chytřejší.

Shrnutí: B-komplex forte, Selen, pro starší L-Glutamin

Řízení času a plánování

  1. Stanovte si cílea jim přiřaďte priority a,b,c,d. Cíl by měl být napsaný nejlépe ve vašem PC. Plánujte každý den, např. to dělal americký prezident Benjamin Franklin, každý den večer si pečlivě prošel, co daný den udělaldobře a co špatně poučil se z chyb a naplánoval na další den jen to dobré.
  2.  Noste u sebe pořád zápisník, a pokud Vás něco dobrého napadne, hned si to zapište. Myslet si, že ten dobrý nápad nezapomenete, je špatně. Je velká chyba když své cíle nosíte jen v hlavě a nemáte je zapsané. Jedna Harvardská studie prokázala, že lidí, kteří neměli stanovené cíle je 84 %, ty měli po studiu základní plat, potom bylo 13% lidí, kteří sice měli stanovené cíle, ale neměli je nikde napsané, ty vydělávali 3 více a nakonec bylo 3% lidí, kteří měli stanovené cíle i písemně a ty vydělávali 10x více než první skupina.
  3. . Dále se přestaňte zabývat věcmi, které nemůžete ovlivnit a začněte se zabývat věcmi, které ovlivnit můžete, získáte tak mnoho volného času např. na plánování, což vám opět uspoří čas a dosáhnete svých vysněných cílů. Alespoň omezit čtení nebo neplodné diskuze o věcech, které nemůžete ovlivnit. Zabývejte se informacemi, které ovlivnit můžete a rozšiřujte svůj okruh působnosti.
  4. . Až si budete stanovovat nějaký důležitý cíl nebo úkol tak si promyslete, co jste v dané věci už doposud udělal, vždy je lepší navázat na staré vědomosti a zkušenosti než začínat úplně od znova. Najděte si starou učenici oživte si staré školní nebo pracovní znalosti, promyslete, co Vám v minulosti nejvíce šlo, co Vám přineslo zisk, navažte na staré pracovní zkušenosti.
  5. 5. Cíle také získáte ze svého zápisníku, který budete nosit stále u sebe a každý den si zápisník projděte a udělejte si další dlouhodobé a krátkodobé cíle. Plánujte večer každý další den, budete potom pracovat efektivněji. Když plánujete různé cíle a úkoly, položte si otázku, musím skutečně danou věc udělat, je to nezbytné? Zjistíte, že celou řadu denních činností děláte zbytečně a ničemu Vás to nerozvíjí.
  6. . Zabývejte se pouze prioritami, protože pouze priority přinesou zisk. Na jedno místo ve svém PC sepisujte své priority a tento seznam neustále aktualizujte, mějte tento seznam priorit vytištěný z tiskárny stále u sebe. Do seznamu priorit může např. patřit, co je potřeba důležitého nakoupit, udělejte něco pro zdraví a dejte si do priorit nakoupit nějaký multivitamin, dále do priorit si dejte, s jakými lidmi si rád pohovořím, seznam přátel, oblíbené a užitečné weby. Jak jsem psal ke každému cíli a úkolu přiřazujte prioritu a,b,c,d. Zabývejte se nejen věcmi, které je skutečně potřeba udělat jako jít do práce nakoupit, ale
  7. . najděte si čas na vlastní rozvoj, jakým může být čtením manažerských článků na internetu, brouzdání po internetu a hledání užitečných rad např. pracovních nebo rady do života, řečnictví, jak zábavně komunikovat, jak sbalit partnerku/partnera, jak investovat, dělejte si seznam užitečných webů.
  8. . Kupte si nějaký ten vitaminový doplněk, nejlepší je multivitamin, protože pokud tělu vždy chybí nějaký ten vitamín nebo minerál tak ho takto doplníme. Tělo je chemická laboratoř a nemůže si dovolit, aby mu nějaká látka chyběla, jinak umíráme. Pokud chceme ušetřit tak postačí si jednou za 14 dní jedna tableta B-komplex forte,  k němu získáte velmi rychle důvěru, protože jsou to vitamíny nejen pro zdraví, ale taky pro mozek a budete se po něm cítit lépe.  Při plánování a obecně při učení je potřeba se koncentrovat a lépe si pamatovat, proto je dobré si koupit DMAE a L-tryptofan. Pokud pracujete manuálně nebo pokud už vám stářím svaly neslouží, dejte si do seznamu priorit koupit nějaký doplněk, který používají sportovci jako je Kreatin, L-Glutamin.
  9. . Určete si své silné a slabé stránky. Napište si na papír seznam silných a slabých stránek a ke každé připište úroveň od 1 do 10 jak vám to jde. Zjistíte, co jsou vaše přednosti a naopak co vám třeba podráží nohy. Mezi silné a slabé stránky může patřit: schopnost vyjednávat (můžete určit úroveň 1 až 10, např. 7), plánovat  9, mluvit před více lidmi řečnictví 7, finance 7, schopnost pracovat 5, umět dobře nakoupit 9, úroveň angličtiny 5…

Shrnutí:

  1. Stanovte sicílea jim přiřaďte priority a,b,c,d, 2. Noste u sebe zápisník a zapisujete nápady 3. Přestaňte se zabývat věcmi, které nemůžete ovlivnit a zabývejte se těmi, co ovlivnit můžete 4. Než se pustíte do vykonání úkolu, promyslete si, co jste v dané věci už udělal a co už máte hotovo a navažte na předchozí práci a zkušenosti  5. Projděte si každý den svůj zápisník a stanovte si dlouhodobé i krátkodobé cíle. 6. Zabývejte se pouze prioritami. 7. Najděte si čas na vlastní rozvoj, např. brouzdání po internetu a na něm čtení užitečných, manažerských rad. 8. Kupte si B-komplex nebo multivitamin, pro starší taky Glutamin nebo Kreatin  9. Určete si své slabé a silné stránky např. schopnost vyjednávat, schop. pracovat, dobře nakoupit apod.

Nyní si zkusíme jedno takové cvičení. Představte si sebe, jak tady sedíte potom si dále představujte jak kamera oddaluje směrem vzhůru nejprve sebe vidíme z výšky potom se kamera oddaluje ještě dál a vidíme dům, ve kterém sedíme, letíme ještě dál a uvidíme město, potom kraj republiku a letíme ještě dál, vidíme Zemi, Sluneční soustavu naši Galaxii. Toto cvičení má za úkol Vás uklidnit zapojit pravou hemisféru mozku.

A na závěr si řekněte sami pro sebe Jak se cítíte? Na stupnici od 1 do 10.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář