Výběr účesu podle tvaru obličeje. Nevíte si rady? Poradíme vám!

Svého vzhledu nejlépe využijete, když si vyberete účes, který zvýrazní vaše nejhezčí rysy. První rys, který byste měli vzít v úvahu, je tvar vašeho obličeje – je kulatý, oválný, hranatý nebo polodlouhý?

Pokud si nejste jisti, jaký tvar obličeje máte, nejsnadněji to zjistíte když si shrnete vlasy z obličeje. Postavte se před zrcadlo a rtěnkou na něj obtáhněte obrys svého obličeje.

Když odstoupíte, mělo by být možné určit, do které kategorie váš obličej spadá.

Hranatý obličej
je čtvercový, se širokým čelem a čtvercovým tvarem čelistí. Tohoto tvaru se dá nejlépe využít výběrem vrstveného účesu, nejlépe s mírnými vlnami nebo kudrnami, protože ty obličej zjemní a odvedou pozornost od tvrdých rysů. Pěšinka by měla být na straně a ofina sčesána z obličeje.
Nevhodné účesy
Přísné geometrické střihy – takové jen podtrhnou čtvercový tvar obličeje, dlouhé tzv. boby se silnou ofinou, upjaté účesy s pěšinkou uprostřed a vlasy staženými z obličeje.

Kulatý obličej
u kulatého obličeje je vzdálenost mezi čelem a bradou přibližně stejná jako vzdálenost mezi tvářemi. Vyberte si krátký střih s krátkou ofinou, který obličej prodlužuje a zeštíhluje.
Nevhodné účesy
Kudrnaté účesy, protože zdůrazňují kulatost, velmi plné účesy z dlouhých vlasů, které jsou staženy z obličeje dozadu.

Oválný obličej
má široké lícní kosti, které  se zužují do malé, často špičaté brady a nahoru do celkem úzkého čela. Pokud máte oválný obličej, máte tu výhodu, že můžete nosit jakýkoliv účes, který si zvolíte.

 

Polodlouhý obličej
charakterizuje vysoké čelo a dlouhá brada. Takový obličej potřebuje opticky rozšířit. Tvar můžeme zmírnit krátkými sestříhanými vrstvami vlasů nebo vlasy sčesat do bobů s ofinou, čímž se vytvoří vodorovné linie. Polodlouhé obličeje vyrovnávají kudrnaté boby nebo boby sušené  pomocí rukou “promačkáváním”
Nevhodné účesy
Účesy bez ofiny, střihy z dlouhých, rovných stejně dlouhých vlasů.

Tipy:
velký nos – zahrňte do svého účesu měkkost
špičatá brada – tvarujte účes tak, aby byl u čelisti široký
nízké čelo – volte spíš účes s řídkou ofinou
ustupující brada – vyberte si účes, který sahá jen kousek pod bradu, s vlnami nebo kudrnami
nerovná vlasová linie na čele – tento problém zakryje ofina

Zdroj: Vlasy-účesy techniky, Jacki Wandesonová, nakladatelství Svojtka a Vašut

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář