Vychytávky a nezbytnosti pro začínající sportovce

Sport patří ke zdravému životnímu stylu jako činka ke kulturistovi. Připravili jsme pro vás pár vychytávek a mnohdy i nezbytností, které vám pomohou přežít nejen v tělocvičně, ale můžete je klidně přenést do běžného života

1. Funkční nekouše

Základem sportovní výbavy každé ženy je kvalitní podprsenka. Měla by podepřít a podržet prsa, aby zůstala tam, kde mají být, a zabránila tak bolestivým pohybům a dlouhodobým poškozením tkání, kvůli nimž prsa klesají. Také je dobré zvolit širší ramínka, která se nezařezávají do ramen, a ulevují od váhy jejího obsahu. Materiál by měl být příjemný a nekousat. Na výběr je prádlo z prodyšných, lehkých, pot odvádějících, antibakteriálních a rychle schnoucích materiálů. Co se týče dalších kousků sportovního oblečení, záleží, jakou aktivitu provozujete. Funkční prádlo volte na tělo, aby odvádělo pot, oblečení do fitka nebo na běh můžete naopak zvolit volnější. Stále ale platí, že byste se v něm měla cítit co nejpříjemněji, a nemělo by vás omezovat v pohybu.

2. Každý sám nejlépe ví, kde ho bota tlačí

Toto úsloví dokonale vystihuje další velmi důležitý faktor, a tím je kvalitní obuv. Dobrá obuv obecně musí zmírnit a utlumit dopad nohy na tvrdý podklad, a odlehčit náraz. Nezapomínejme, že při běhu, tenise, fotbalu apod. se při dopadu nohy na povrch musí noha a chodidlo vypořádat s několikanásobkem naší skutečné váhy. Berte v potaz, při jaké sportovní aktivitě budete obuv využívat, a na jakém povrchu při tom budete. Boty pro trecking budou mít jiné parametry, než sálovky na badminton. Bota nesmí tlačit, ale ani být příliš volná. Důležitým prvkem je pak podpora nožní klenby. Ideální je taková bota, ve které budete mít pocit, že ji ani nemáte na noze. Jakmile pořešíte funkčnost, dolaďte design a barevnost. Některé druhy sportovní obuvi můžete klidně sladit i se sportovním městským outfitem.

3.Hygiena na prvním místě

Každý se potí a při sportu dvojnásobně. Přestože je to normální fyziologická reakce na zvýšenou zátěž, neměli bychom své okolí obtěžovat. Proto mějte vždy po ruce antiperspiranty, které regulují nadměrné pocení a pachy. Ty na bázi minerálů se rychle vstřebávají a mají dobré absorpční schopnosti. Hygienu dodržujte i ve fitku a tělocvičnách, proto nezapomínejte používat při cvičení na strojích a podložkách ručník. Po fyzické aktivitě je příjemnou odměnou sprcha. Uvolní ztuhlé svaly a zbaví vás potu a nečistot. Praktickým pomocníkem pro udržení čistoty a svěžesti i v intimních partiích jsou ubrousky pro intimní hygienu např. Lactacyd Fresh, které jsou vhodné zejména po cvičení, plavání či sauně. Příjemně ochlazují a osvěžují, zabraňují vzniku zápachu a respektují přirozené prostředí intimních partií.

4.Silná dvojka hořčík a vápník

Při sportu je dobré o své tělo pečovat nejen zvenčí, ale také zevnitř. Při pohybové aktivitě dochází ke značnému zatížení pohybového aparátu a výdeji energie, a tedy k vyšším nárokům na příjem vitamínů a minerálů. Mezi ty zásadní patří zejména hořčík. Právě on stojí za tvorbou energie, zároveň však pomáhá při nepříjemném svalovém napětí. Mimo to ulevuje od křečí a zlepšuje využití kyslíku v buňkách. Najdeme ho třeba v banánech, datlích či sušených meruňkách. V doplňcích stravy ho můžete vyzkoušet například v podobě jedné snadno polknutelné tablety Swiss Magnesium “1“. Zdraví svých kostí podpořte pravidelným zásobením vápníku, a to v atraktivní a nekomplikované formě žvýkacích čokoládových karamel Proenzi. Jedna karamelka má tolik vápníku jako dvě sklenice mléka.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář