Výrobci vánočních ozdob už znají letošní trendy: Růžová všech odstínů!

Ačkoli jsme teprve na začátku podzimu výrobci vánočních ozdob už znají trendy letošní sezóny. Budou jimi především módní růžové barvy všech odstínů. Milovníci přírodních tónů se pro změnu přikloní k oranžové až hnědé a zlatavé, případně i k zelené barvě. Letošní rok je totiž skutečně specifický a nejinak tomu bude i v oblasti vánočních ozdob. Například ve Vsetíně, kde se na výrobu pravých skleněných ozdob zaměřují už mají jasno! 800 nových vzorů, důraz na módní růžové odstíny i tradiční červené a zlatavé barvy.

Výrobci vánočních ozdob a dalších dekorací žijí minimálně s půlročním předstihem. „Většina lidí vybírá dovolené nebo odpočívá na chatě či u moře, ale výroba ozdob na Vánoce jede už v plném proudu,“ vysvětluje Vlastimil Juřička z Irisy. Léto je tak pro výrobce ozdob vrcholem sezóny během kterého se prakticky nezastaví.

Důvodem jsou především nutné přípravy na nadcházející sezónu i distribuce ozdob do řetězců nebo jejich prezentace na veletrzích. „Zákazníci tak často ocení možnost zakoupit si vánoční propriety s předstihem a Advent si užít alespoň o trochu klidněji. Pozitivně hodnotí i možnost seznámit se s trendy dříve a mít tak šanci plánovat a sladit další dekorace, od výzdoby oken, nákupu odpovídajícího prostírání nebo ubrousků až po doplňky na adventní věnec,“ vysvětluje Vlastimil Juřička a dodává, že letošní Vánoce budou laděny do jemných a decentních barev.

Růžová je IN – i o Vánocích

Dekorace i barevné ladění se rok od roku mění. V posledních letech vánočním barvám vévodila bílá, smetanová až stříbrná a šedá, další rok se nesel ve znamení fialové a krémové barvy. Letošní rok bude opět zcela jiný, a tak se největším módním trendem konce letošního roku stanou jemné růžové tóny.

Růžová bude hitem zejména u mladších lidí, kteří podléhají módním trendům a snaží se jim přizpůsobit i dekoraci, od ozdob až po doplňky jako je výzdoba bytu či prostírání. Růžová barva také pozitivně působí na lidskou psychiku, dodává pocit klidu, bezpečí a uvolnění, což bude po namáhavém Adventu skutečně zapotřebí.

Přírodní barvy v závěsu za růžovou

Milovníci přírodních barev a tónů se více přiklání k oranžovým odstínům, doplněných o barevné tóny  hnědé, zlatavé, ale i zelené. Přírodní a decentní oranžová barva tak bude v těsném závěsu za módní růžovou. Předpokládá se, že si ji zamilují spíše starší lidé nebo rodiny s dětmi, které se snaží dětem přiblížit přírodní a přirozené kouzlo Vánoc.

V kurzu stále zůstanou i tradiční oblíbené červené a zlatavé barvy, které společně tvoří ideální kombinaci a dokonale se doplňují.

„Letní“ přípravy na Vánoce – co jste možná nevěděli

Většinu z nás zarazí fakt, že vánoční ozdoby se vyrábí už v době, kdy trávíme léto na dovolené, opalujeme se a ani by nás nenapadlo myslet na Vánoce. Věděli jste ale, co vše je třeba než vznikne vánoční ozdoba?

Pro novou sezónu je zpravidla nutné vyrobit několik desítek nových vzorů a dekorací. Například ve vsetínské společnosti Irisa to letos bylo více než 800 nových dekorací. Zejména pravé skleněné ozdoby se setkávají s širokou poptávkou a tak řada z nich putuje na německý trh, ale i do Velké Británie, za oceán do USA nebo i do oblasti Jižní Ameriky apod.

 

Osoby zodpovědné za vyfukování ozdob za jeden den vyfouknou zhruba 2 000 – 3 000 vánočních koulí. V přepočtu to odpovídá 500 koulí na jednoho „foukače“ na den. Během jednoho dne se také nastříbří celkem 9 000 kusů ozdob, v barvě se smočí v průměru 2 500 – 5 000 kusů a namaluje se za den zhruba 1000 kusů ozdob.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář