Ženy i muži podvádějí stejně, může za to „masírování ega“?

Nevěra – slovo, okolo kterého chodíme po špičkách. Když se nahlas vysloví, každý z nás se tváří, jakoby s ní neměl žádné osobní zkušenosti a naopak vypráví živé historky svých známých a kamarádů v domnění, že zamaskuje někdy i své osobní selhání.

Ruku na srdce, kdo z nás někdy neprohledal drahé polovičce telefon, email nebo facebook z důvodu, že měl strach či podezření z nevěry?
Podle odborníků tímto chováním projevujeme vůči partnerovi jistý pocit nedůvěry. I když si zpočátku myslíme, že odhalení nevěry nám pomůže si o partnerovi vytvořit skutečný obrázek, často si tím nepomůžeme. Naopak rozjedeme kolotoč obviňování a lítosti, který nám ublíží mnohem více, než kdybychom si takovéto chování odpustili.
Fakt, že se snažíme svého partnera doslova „nachytat na švestkách“ velice často také souvisí i s nízkým sebevědomím nebo se známým rčením „podle sebe soudím tebe“. I přes to bychom neměli svému protějšku dávat zbytečné záminky k tomu, aby o nás začal pochybovat.

Často se říká, že nevěra je především výsadou mužů. Na to téma dokonce vznikly všelijaké televizní pořady, jeden z nich (Podvodníci) právě vysílá stanice Zone Reality od 22.45.

Podle posledních průzkumů z roku 2012 přiznalo paralelní milostný vztah 40 procent mužů a stejné procento žen. Důvodů, proč podvádějí obě pohlaví stejnou měrou, je hned několik.
Ženy podvádějí své partnery především z toho důvodu, že čelí nabídkám k záletu mnohem častěji, než jejich protějšky. Vesměs tedy platí, že muži se nabízejí a ženy si vybírají. Ženy si také často omlouvají nevěru nespokojeností v současném vztahu a často je tedy projev nevěry z jejich pohledu vinou partnera.
V čem se ale ženské a mužské chování plně ztotožňuje, jsou zálety spojené s takzvaným „masírováním ega“. I ženy potřebují stejně jako muži vědět, že jsou stále žádané a atraktivní. Pokud si některá žena připadá jako „domácí puťka“, méněcenná, nemilovaná, často pak hledá přízeň jinde. Náruč jiného muže a obdiv ji tak nahrazuje ztracené sebevědomí a dává jí novou sílu.

Nejčastější důvody, kdy se nevěra provalí je již zmíněné slídění v telefonu, emailech či facebooku. Neponižujte sami sebe a vyvarujte se zbytečným problémům. Jestli ale tušíte, že váš partner má sklony k žárlivosti a k lustrování vašich věcí, buďte rafinovaní. Platí zlaté a osvědčené pravidlo mazat, mazat, mazat. Nezanechávat stopy znamená nebudit přílišné podezření.
Pokud si svou milenku nazvete v telefonu jako Milan a manželce budete zarytě tvrdit, že vám Milan píše několikrát za noc a shání se po Vás, abyste za ním urgentně dorazil na růžek do hospody, váš ostrovtip vás asi nepřekoná. Nevěru může vaší polovičce prozradit i rodinný známí.

Nespoléhejte na to, že vás bude ustavičně krýt a raději se přílišně nesvěřujte. Jednou z nejhorších a doslova amatérských chyb je nastavení tichého vyzvánění telefonu, braní si mobilu na toaletu, časté služební cesty, přesčasy, změna chování při sexu, náhlá duševní změna (zasnění, naivní usměv atp.).
Díky moderní technice, on-line seznamkám, mobilům, fotoaparátům je i naše milostné pole působnosti mnohem širší, jde jen o to, jaké životní priority a jaké vzorce chování si osvojíme. Ať k tomu budeme přistupovat jakkoli, můžete si být stoprocentně jisti, že nevěra se dříve nebo později stejně odhalí, i když lidské kreativitě se meze rozhodně nekladou.

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář