Zkrášlete svou zahradu cibulkami v květináčích.

Zatočte s ošklivým sychravým počasím! Konec se sezením doma celý den! Jaro je tu a je čas vylézt ze své ulity a postarat se o svoji zahrádku a balkón. Jsou to totiž ideální místa pro vaši relaxaci. Tak proč je trochu neoživit? Jednoduše jim vdechněte více života cibulkami v květináčích.

Co jsou cibulky v květináčích?
Cibulky v květináčích. O co vlastně jde? V těchto květináčích jsou cibulky, které běžně koupíte v obchodech na podzim. Až na jednu drobnost. Tyto cibulky byly zasazeny a rostou v květináči, takže již mají kořeny a stonek. První z nich jsou k dispozici v lednu. To znamená, že pokud jste zapomněli cibulky zasadit na podzim, cibulky v květináčích vám zachrání první rozpuk barev ve vaší zahradě. Po zakoupení je rovnou zasaďte do zahrady nebo do pěkně barevného květináče, případně pomocí sazečky.

Doslova v okamžiku proměníte svou zahradu či balkón. Pouhý pohled na ně bude stačit, a vaše nálada bude mnohem lepší. Existuje tolik druhů cibulek v květináčích, že si nebudete moci vybrat a nakonec je budete chtít všechny. Tulipány, narcisy, krokusy a modřence jsou k dispozici v mnoha barevných variacích. Nebo si zvolte hyacinty, trpasličí kosatce a pryskyřníky a rozsviťte svou zahradu. Co si vyberete? Snivou romantiku, přirozenou zahradu botanického typu nebo opravdovou party zahradu plnou světlých barev? Zvolte takové cibulky v květináčích, které vyloudí na vaší tváři úsměv a nemůžete se splést.

Tipy na péči
Ať už si zvolíte více druhů cibulek nebo jeden typ, vaše zahrada i balkón budou živější. Pokud se o ně budete dobře starat, zbarví vaši zahradu na několik týdnů. Naštěstí, péče o tyto barevné květiny, které vám vydrží takovou dobu, není příliš náročná. Zde jsou tři tipy na péči o cibulky v květináčích ve vaší zahradě:

  1. Umístěte nebo zasaďte cibulky v květináčích na místo, na které svítí hodně sluníčka. Přímý sluneční svit si květiny opravdu užívají.
  2. Dbejte na to, aby byla půda dostatečně vlhká.
  3. Pokud se teploty pohybují nad 2 °C, cibulky v květináčích můžete umístit na zahradu. Čím tepleji jim bude, tím rychleji vyrostou a vykvetou. Pokud očekáváte v noci mrazy, nemějte obavy. Cibulky v květináčích snadno přečkají mírné přízemní mrazíky.

 

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář