Zrychlete svůj metabolismus!

Zrychlete svůj metabolismus!

Znáte to. Čím jste starší, tím pomaleji váš metabolismus pracuje.
V patnácti jste mohla sníst, co jste chtěla bez jediného gramů navíc , a dnes si toho dáte půlku a nedopnete džíny.
Žádné prášky na hubnutí, žádný jablečný ocet! Zrychlete si metabolismus přirozenou cestou…

BÍLKOVINY:
Proteiny neboli bílkoviny pomáhají stavět svaly a čím víc máte svalů, tím rychlejší metabolismus. Snažte se dodržovat pravidlo : 20-25% kalorií přijměte právě v bílkovinách.
K tomu vám může dopomoci vápník. Ten totiž omezuje ukládání tuků. Denně konzumujte kolem 100 mg vápníku (především mléčné výrobky, nejlépe ty zakysané!)

SVAČINY:
Jídlem dáváte svému metabolismu krátký čas a neustálou konzumací malých svačinek ho zaměstnáváte. Dočkáte se tedy většímu pálení kalorií.
Mnohem hubenější (a zdravější ) jsou proto lidé, kteří jí čtyřikrát denně než ti, co jí jen dvě velká a těžká jídla. Jako svačinka se doporučuje ovoce nebo zelenina.
Ale pozor! NIKDY zeleninu nekombinujte s ovocem, každé pěkně zvlášť! A NIKDY nevynechávejte snídani – je to nejdůležitější jídlo dne!


TEP SRDCE:
Rychlejší tep srdce zajistí rychlejší metabolismus i v době, kdy spíte nebo odpočíváte. Ve skutečnosti, PRAVIDELNÁ práce může zrychlit metabolismus dost na to, abyste redukovala váhu.

CVIČENÍ:
Cvičení má hned několik výhod.
Jednou z nich je, že okamžitě pálíte kalorie. Ta druhá je, že pokud se sportu věnujete pravidelně, tělo vám bude pálit kolem 50 kalorií za den jako bonus samo od sebe. Pokud tedy vyrážíte třikrát týdně do posilovny, už za měsíc se dočkáte lepších výsledků.

A bonus na konec: Pokud se chystáte na nějakou namáhavou fyzickou činnost, vypijte alespoň 30 minut před hrnek kávy. Více se zapotíte, to proto, že i kofein má tu vlastnost, pálit kalorie.

Autorka: Lucie Kunešová

Chcete přidat svůj názor?

Napsat komentář