Ostatní

I krimi literatura má své místo na výslunní. Jaké klenoty ze světa kriminalistiky známe nejvíce?

Kriminální literatura si dokázala najít celou řadu fanoušků hlavně díky tomu, že má dar pojmout stejný žánr doslova stovkami různých směrů. Někteří autoři nechávají své čtenáře v bádání po odhalení zločinu celé dílo, jiní pak naopak vyzradí tajemství a baví obcházením hlavních hrdinů kolem jádra problému.

Mnohé literární předlohy si navíc dokázaly získat celosvětový respekt a do dnes jsou považovány za ta nejzajímavější díla. A dnes se podíváme na taková, která bychom rozhodně mohli do podobného seznamu zahrnout bez sebemenší pochyby!

Vrcholné dílo sira Arthura C. Doyla

Série detektivních příběhů Sherlocka Holmese sleduje dobrodružství slavného detektiva a jeho věrného přítele Dr. Watsona, kteří řeší tajemné zločiny a nevysvětlitelné případy v Londýně na konci 19. a počátku 20. století. Patří mezi nejoblíbenější knihy tohoto žánru, a dokonce i předlohu desítek seriálových a filmových zpracování. Holmes je vynikajícím pozorovatelem a deduktivním myslitelem, který řeší případy prostřednictvím logiky a racionálního uvažování.

Klasika ze severních zemí

„Milénium“ je série švédských kriminálních románů, která se zaměřuje na život novináře Mikaela Blomkvista a hackera Lisbeth Salanderové. Společně řeší záhadné a často nebezpečné případy, které se týkají spiknutí, korupce a zločinu ve švédském společenství. Série se vyznačuje komplexními postavami a skvělou atmosférou, která zahrnuje temná tajemství a společenskou kritiku. Ačkoliv databáze spisovatelů nabídne i známější jména, jedná se o čistokrevnou klasiku.

Krimi nabídne i kruté životní příběhy

Ačkoliv většinou knižní databáze nabízí čistou zábavu, tak občas nabídne i temné počtení. Mlčení jehňátek nás seznamuje s brilantním, ale šíleným sériovým vrahem Dr. Hanibalem Lecterem a mladou, talentovanou FBI agentkou Clarice Starlingovou. Agentka Starlingová se obrátí na Dr. Lectera, aby jí pomohl s chycením jiného sériového vraha. Kniha propojuje psychologickou analýzu s napínavou atmosférou a zdůrazňuje složité etické otázky, které se týkají loajality a morálních dilemat v lově na vraha.

Mohlo by se vám také líbit...