Ostatní

Nedaří se vám otěhotnět? Hlídejte si ovulaci

Ovulace je u ženy období, kdy je zralé vajíčko uvolněno z vaječníku a je připravené k oplodnění. K ovulaci dochází 13. – 14. den od prvního dne menstruace. Plodné dny jsou u ženy doprovázené biologickými změnami, které se dají měřit. Nejčastěji se jedná o bazální teplotu. Ta se během ovulace zvyšuje. Další možností je ovulační test. Pomůže i ovulace kalkulačka. Ovulační kalkulačka pomáhá s odhadem doby ovulace, zjišťuje plodné období. To nastává asi 3 dny před a 2 dny po ovulaci. Ovulační kalkulačka není úplně přesná, proto je vhodné ji kombinovat ještě s měřením bazální teploty.

Kromě ovulace má na těhotenství vliv také, kromě jiného, vhodné pH pochvy. To ovlivňuje rychlost pohybu spermií. Značka GYNELLA® nabízí speciální vaginální přípravky, které pomáhají pH upravovat.

Podpora ovulace

Ovulace by měla být pravidelná, jen tak se zvyšuje šance na otěhotnění. Pravidelnou ovulaci podpoříte také zdravým životním stylem.

Je potřeba věnovat velkou pozornost svojí váze. Ovulace se nemusí dostavovat z důvody nadváhy, ale i podváhy. Váha by měla odpovídat vaší výšce a vašemu věku. Pozor si dejte na extrémní sportovní zátěž. Velkou roli hraje zdravé stravování. Strava by měla být vyvážená, s dostatečným obsahem vitamínů a minerálů. Vyvarujte se nadbytečnému stresu, pozor si dejte na rychlé pracovní tempo. Dopřávejte svému tělu dostatek kvalitního a pravidelného spánku. Vyhýbejte se nadbytečné konzumaci alkoholu. Ten může být příčinou hormonální nerovnováhy.

Vyzkoušet můžete také bylinky. Přírodní podporu plodnosti představuje kontryhel. Ochranu spermiím nabízí pupalka. Přírodní obdobou estrogenu je jetel. Obdobou je šalvěj. Dělohu stimuluje meduňka nebo heřmánek.

Špinění během ovulace

Ovulace výtok se může objevovat slabší, dva týdny před menstruací. Pokud odezní, může mít souvislost právě s ovulací. Může mít světle růžovou, červenou, hnědou nebo bílou barvu a hrudkovitou konzistenci. Dejte pozor na vhodnou intimní hygienu. Přípravky pro ni určené nabízí značka GYNELLA®.

Mohlo by se vám také líbit...