Ostatní

Přímořské lázeňské městečko Trogir

Městečko se nachází na pobřeží Jaderského moře a představuje přirozený přístupový bod na ostrov Čiovo. Ten je častým cílem turistů.

Starobylé město Trogir se řadí mezi velmi navštěvovaná místa oblasti Dalmácie. Jeho historické centrum naleznete na seznamu UNESCO. Mezi největší lákadla patří katedrála se známým Lvím portálem. Pokud nevíte, kam na dovolenou k moři, vydejte se do těchto míst. Velké množství hotelů a apartmánů pro váš pobyt nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Historické centrum

To se rozkládá na ostrůvku, který byl uměle vytvořený a s pevninou jej spojuje malý most. Pohyblivý most jej pak propojuje s ostrovem Čiovo. Přístupy do města jsou dva. Jeden se nachází z mořské strany přes jižní městskou bránu, druhý pak směřuje ze severu, přes severní bránu. Ta pochází ze 17. století.

V centru narazíte na velké množství příjemných kaváren a restaurací, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

Historické centrum je zapsáno na listině světového dědictví UNESCO. O zápis se zasloužila především mimořádná architektonická kontinuita výstavby.

Dovolená v Trogiru

Vzhledem k tomu, že místo patří mezi vyhlášené, každoročně tuto destinaci vyhledává velké množství návštěvníků. Bohatý kulturní život nabízí místní promenáda, kde naleznete velké množství kaváren a restaurací, které jsou otevřené stále.

V okolí města můžete navštívit nádherně čisté oblázkové pláže. Několik jich nabízí i ostrov Čiovo. Vydejte se směrem na západ. Využít můžete místní autobusy, které z města vyjíždějí velmi často. Spojení s ostrovem Čiovo zajišťuje i lodní doprava. Trogir – to je nádherná dovolena chorvatsko pro každou věkovou skupinu.

Pro rekreaci si můžete zvolit i okolní letoviska. Patří mezi ně Seget Donji nebo Seget Vranjica.

Oblast vyhledávají také jachtaři. Mají zde k dispozici dvě mariny. Také je zde loděnice a přístav pro trajekty.

Mohlo by se vám také líbit...