Ostatní

Jak získat unikátní EAN kód?

EAN kód čili European Article Number představuje mezinárodní systém pro identifikaci zboží. Každý produkt dostane svůj unikátní EAN kód, díky kterému ho lze snadno rozpoznat. Jestliže se bez těchto kódů neobejdete ani vy, je dobré vědět, kde si je obstaráte.

Co znamenají jednotlivá čísla?

EAN kód tvoří osm anebo třináct číslic. Každému z nich jsou přiděleny dvě čáry a dvě mezery. První číslice ukazují na dodavatelskou společnost, další čísla jsou identifikátorem výrobce a konkrétního výrobku. Poslední číslo je takzvaně kontrolní. Slouží tedy k ověření správnosti celého kódu.

K čemu slouží?

EAN čárový kód slouží především k rychlé identifikaci a prodeji zboží. Stačí jen EAN u pokladny načíst a prodejce okamžitě ví, co prodává. Tím pádem se též minimalizuje riziko, že prodejce zadá do systému jiné zboží, než které zákazníkovi reálně prodává.

ISBN, ISSN i ISMN grafika

Pokud přesně takový kód potřebujete, obraťte se na společnost Barcodes.cz s.r.o., která vám dokáže vygenerovat EAN kódy přesně podle vašich potřeb. Pořídit si můžete klasické třináctimístné, nebo též ISBN grafiku pro knihy, ISSN grafiku určenou pro časopisy nebo ISMN grafiku na hudebniny.

QR kódy

Kromě toho Barcodes.cz používá generátor QR kódů, proto vám dokáže dodat i tento moderní typ identifikačních kódů. A co víc, Barcodes.cz prodává též čísla a grafiku pro čárové kódy určené pro prodej na platformě eBay. Mějte na paměti, že každá jednotlivá nabídka na eBayi musí mít vlastní číslo čárového kódu. Proto potřebujete stejné množství čárových kódů, jako je počet produktů.

Chcete se na něco zeptat? Do firmy Barcodes.cz napište nebo zavolejte. Případně se podívejte do sekce Informace – Časté dotazy (FAQ), v níž najdete odpovědi na všechny důležité otázky.

Mohlo by se vám také líbit...